fbpx

Navštivte Prachovské skály s kočárkem

Prachovské skály znají jistě všichni alespoň ze známé písničky o horolezcích. My jsme se tam vydali po vydařené víkendové svatbě, která se konala nedaleko. Jelikož nám doma zůstalo nosítko i krosna, museli jsme se vydat na výlet Prachovskými skalami s kočárkem. Nakonec to byla dobrá volba a pokud nevíte, co s letním nebo podzimním víkendem, čtěte dále!

Kromě klasických turistických tras je v oblasti Prachovský skal také jedna kočárková trasa, která je nenáročná, skvěle značená a spojuje většinu z nádherných vyhlídek.

Vydáváme se od Prachova kolem horní pokladny po modré kočárkové trase. Cesta je bez jakýchkoli překážek, s mírným stoupáním a klesáním. Cílem je Rozcestí U Buku, odkud se můžete vydat na jednotlivé vyhlídky.

Každá z nich stojí za to, z každé vidíte jinou část skal a blízkého i dalekého okolí. Mně osobně se asi nejvíce líbila Vyhlídka Českého ráje, ze které jsou krásně vidět Trosky, Ještěd i Ralsko.

Na každé vyhlídce naleznete tabule s popisky skal a míst v dohledu.

Všude jsou lavičky, kde si můžete na chvíli odpočinout a dát si třeba svačinu.

Vyhlídky přístupné s kočárkem přímo nejsou, ale je možné ho zaparkovat několik metrů od plošiny a kousek dojít, případně pokud máte nosítko.

Procházka po kočárkové stezce po Prachovských skalách nám trvala asi dvě hodiny, záleží na vašem tempu, výběru rozhledů a délce kochání.

Co mě překvapilo, že jsme cestou potkávali snad více zahraničních turistů než Čechů a jsem ráda, že lidé začínají objevovat krásy naší země i jinde než na Staroměstském náměstí v Praze.

Těším se, až se do Prachovských skal vrátíme a projdeme i další trasy, které vedou hluboko ve skalních údolích a roklích. Pohled na čnějící mohutné pískovcové sloupy musí být i odtud úžasný.

Vstupné je pro dospělé 70 Kč, snížené za 40 Kč a rodinné za 180 Kč (děti do 6 let zdarma, kočárky taktéž) a více informacích se dozvíte na stránkách.

Naše tipy na další výlety po naší krásné zemi můžete najít zde.

Prachovské skály s kočárkem Prachovské skály výhledy trosky Prachovské skály výhled Prachovské skály Prachovské skály Prachovské skály vyhlídka Prachovské skály s kočárkem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Scroll to top