fbpx

Na Dobříšský zámek za Krtečkem i za vzděláním

dobříšský zámek krtek

Chtěli byste s dětmi vyrazit na výlet na zámek, ale nejste si jisti, jestli by vaši nejmladší vydrželi poslouchat dlouhý výklad? Přesto vás návštěva zámku láká? Navštivte zámek Dobříš, kde vás pobaví Krtek.

V místním zámku můžete navštívit nejen interiéry, ale také si užít procházku po krásném francouzském parku, vydat se na průzkum anglického parku nebo se vydat do Oranžerie.

V Oranžerii je od loňska krásná interaktivní expozice Tajuplný les a Expozice Vody.

Před vstupem do expozice si můžete vyzkoušet pumpovat vodu ruční pumpou. Ta je dnes už raritou a věřím, že děti i dospělí ji rádi vyzkouší.

Pak už se seznámíte s koloběhem vody. Na své si přijdou i vaše chuťové pohárky, protože si můžete natočit a ochutnat místní vodu.

zámek dobříš

Poslední místnost Expozice vody naše děti bavila nejvíc. V rohu místnosti jsou velké sáně a „ledové“ kostky, které děti speciálními kleštěmi přesouvají. Tady jsme vydrželi asi dvacet minut. Na stolečku najdete pracovní listy o vodě.

Další místnost je věnovaná dobříšským lesům. Děti seznámí s živočichy a rostlinami, které se tu vyskytují. Děti zaujala jezevčí nora, porovnávání parohů a rohů a mě elektrický mikroskop.

dobříš

V zadní části Oranžerie zámku v Dobříši je instalovaná expozice Krteček. Když jsme tu byli loni v létě, tak nás to moc nezaujalo, protože tu bylo pár velkých plyšáků a stolek s omalovánkami.

Letos byla expozice znatelně rozšířená a děti byly z Krtka nadšené.

krtek dobříš

Našim klukům se nejvíc líbilo Krtkovo růžové autíčko, do kterého si mohli sednout a točit volantem. V další části Oranžerie je televize, kde hraje pohádka. Děti tu sedí v lese na měkkých polštářcích.

krtek dobříš

Nejkrásnější je část, kde je krtinec s klouzačkou, balon, rybářská loďka a kostky, na kterých děti skládají obrázky. Tady jsme strávili asi hodinu a kdyby už nezavírali, tak bychom se tu rozhodně zdrželi ještě déle.

zámek dobříš krteček

Jako jedinou nevýhodu vidím to, že se tu nedá koupit občerstvení.

Z Oranžerie je vstup do rozsáhlého anglického parku s fontánou. Park jsme bohužel nestihli projít, protože děti už byly vyčerpané a začalo pršet.

Alespoň jsme si ve voliérách prohlédli několik druhů bažantů.

Na výlet na zámek Dobříš si rozhodně vyhraďte celý den. 

Vstupné a další důležité informace najdete tady.
Pokud sháníte další tipy na výlety na hrady a zámky najdete tady a naše další tipy na výlety po Čechách jsou tu. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Scroll to top