fbpx

Jak jsem přestala čekat a začala cestovat s dětmi – Petra na cestách

Taky čekáte, až přijde ten správný čas zabalit kufr a vydat se s dětmi na cesty? Na co vlastně čekáme? Na manžela? Až budou děti starší? Až až….

Přečtěte si dnešní článek od maminky- cestovatelky Petry Hovorkové o tom, jak ona přestala čekat a cestování s dětmi už jí nepustilo.

Tak jako každé ženě, život se mi otočil vzhůru nohama po narození mé první dcery. Ze sebejisté ženy
se stala žena nejistá. Bála jsem se, že udělám něco špatně nebo něco nezvládnu. Kdyby mi někdo řekl,
že za pár let budu sama cestovat s dvěma dětmi, asi bych si poklepala na čelo. A tak jsem neustále na
někoho čekala – na manžela, na kamarádky, na příbuzné, až bude mít někdo čas na výlet či dovolenou.

Pak se svět úplně zbláznil a najednou jsme nemohli takřka nikam. Paradoxně jsem s dcerkou trávila
hodně času venku. Jakmile se začalo upouštět od zákazů, jezdily jsme spolu na mnoho výletů po okolí.
Restrikce sice o prázdninách skončily, ale můj muž dostal v práci cennou radu, aby nikam do zahraničí
necestoval.

cestovani s detmi

Nicméně já už měla nasazené toulavé boty a nechtěla jsem se vzdát dovolené. Ale nikdo neměl čas, náladu a podobné výmluvy. Sbalila jsem dítě (tehdy 1,5 roční) a vyrazily jsme na naší první společnou dovolenou jen ve dvou. Sice s cestovkou do Tuniska, ale pro mě to byl obrovský skok do neznáma.

Udělala jsem na této dovolené spousty chyb.

Jedna z nich byla, že jsem si nevzala kočárek. S tím souvisí i druhá chyba, že jsem věřila tomu, co se psalo v prospektu. Moře mělo být jen 50 metrů od hotelu. Akorát nikde nebylo uvedlo, že než se vymotáš z hotelového komplexu ujdeš 2 kilometry. Nina mi tam úplně stávkovala, nechtěla vůbec chodit. Další chybou byl výběr země, ale možná to ani chyba nebyla. Alespoň jsem si ujasnila, jak chci cestovat a kam. Tedy bez cestovky a do pro mě bezpečných zemí. V Tunisku sice je bezpečno v hotelovém komplexu, ale to nám bylo málo.

cestovani s dětmi

Chyběla mi svoboda.

Po narození druhé dcery jsem se rozhodla, že si tuto mateřskou užiji a budu dělat přesně to, co mám
nejraději – cestování.

Nečekám už na nikoho, jezdíme na výlety, spíme v autě, hlídáme domácí mazlíčky v zahraničí, jezdíme k moři – není snad forma cestovaní, kterou jsme za poslední rok nevyzkoušely (kromě exotiky, na to nejsem ještě připravená).

Mojí specialitou je house sitting. Což je skvělá low cost varianta cestování. Funguje to tak, že hlídáte
domácí mazlíčky a odměnou vám je bydlení v jejich domě zadarmo. Loni jsme takto strávili několik dní ve francouzské Bretani, čtrnáct dní u německého Norimberka a tři týdny v Trevíru, který leží v Němečku u hranic s Lucemburskem a Francií. Spočítala jsem ušetřené peníze za ubytování a vyšlo to na něco přes 100 000 Kč. Pro samotnou matku a děti není vždycky snadné sehnat místo, ale jsem důkaz, že to není nemožné. Letos se chystáme na několik dní do Velké Británie a v současné době si domlouvám třítýdenní pobyt v Irsku. Pokud vás k tomuto tématu zajímá více informací, neváhejte se na mě obrátit.

Ráda říkám, že jezdím s dětmi sama, ale není tomu tak pokaždé. Naopak, čím více cestujeme, tím častěji se mi ozývají známí a chtějí jet s námi.

O svých cestách píši na instagramu a Facebooku. Ráda bych inspirovala i jiné maminky, aby přestaly pořád na někoho čekat a plnily si své sny.

Cestování s dětmi vám nejen přinese úžasné zážitky, ale také vás to naučí velké trpělivosti či kreativitě. A že to nic nedává dětem? Moje děti milují cestování. Starší začíná sama mluvit anglicky, aniž by jí to někdo učil.

Mladší zase skvěle navazuje kontakty s lidmi. A neúžasnější je, kolik se toho společně učíme o tomto
světě a trávíme hodně času venku.

Moje heslo zní: všude je krásně.

Podnikli jste s dětmi nějakou zajímavou cestu a chtěli byste ji sdílet s ostatními?  Napište nám!

cestovani s dětmi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Scroll to top