fbpx

Zažijte středověk ve 3+ galerii v Českém Krumlově

3+ galerie

Při naší cestě po jižních Čechách jsem dostala tip na výstavu v 3+ galerii v Českém Krumlově. Přečetla jsem i zmínku o tom, že je tu prý nějaká interaktivní expozice o středověku.

Já jak někde slyším nebo čtu slovo interaktivní, musím se hned přesvědčit, jestli bude přítomný personál krotit nenechavé prstíky malých objevovatelů či nikoliv.

3+ galerie se nachází v budovách kláštera, který najdete nedaleko vstupu do zámeckého areálu. Ač se sem vchází z hlavní ulice, kudy proudí tisíce turistů, hned na náměstí je klid.

Kupujeme vstupenku do interaktivní expozice a jsem zvědavá, co nás čeká.

Hned u vstupu dostaneme instrukce, jak to tady chodí a jsem mile překvapena, že na většinu věcí se dá sahat.

Expozice je rozdělena tematicky rozdělena podle místností.

3+ galerie

V první z nich si děti i dospělí mohou vyzkoušet kostýmy a na hlavu si dát korunu nebo jinou dobovou pokrývku hlavy. Mají tu velikosti pro děti i dospělé a dost jsme se tu nasmáli. Můžete si tu i přivonět k  parfémům.

Další místnost seznámí návštěvníky s životem řádových sester, zde najdete celu, ve které sestry spaly, a můžete si obléknout i jejich oděv.

Dále se vydáváme do tiskařské dílny, kde si děti vyzkouší linoryt nebo kaligrafické psaní.

Mně se moc líbila následující místnost, kde to krásně vonělo, protože jsme se dostali do Apatiky. Tady si děti vyrobily aroma difuzér, hmatem zkoušely poznávat různé materiály, čuchaly k bylinkám. Na chodbě si pak vyrobily vlastní sůl do koupele – vybraly si vůni soli, barvu, přidaly bylinky. Celou směs promíchaly a zabalily do sáčků.

V jedné z posledních místností jsme strávili nejvíce času – ve středověké herně, kde je loutkové divadlo s velkým množstvím maňásků, her, dřevěné kostky nebo různé hry.

3+ galerie

Návštěvníkům je přístupný i sklep kláštera, kde se děti seznámí s tím, jak se dříve skladovaly potraviny. Odtud projdete do tajemné alchymistické dílny, kde hraje tajemná hudba.

V nepodlesní řadě můžete vystoupat na půdu, kde se dozvíte o tanci smrti a projdete architektonickou expozicí.

V areálu 3+ galerie jsme strávili asi 4 hodiny a odcházeli jsme hladoví, unavení, ale maximálně nadšení, protože přesně takto má podle mě vypadat vzdělávací místo pro děti (i dospělé), kde se nenásilnou a hravou formou dozví o životě ve středověku. I já jsem odcházela s novými znalostmi.

Pokud se budete pohybovat v Českém Krumlově, rozhodně se sem s dětmi vydejte! Stojí to za to.

Informace o otevírací době a vstupném najdete na těchto stránkách a naše další tipy na výlety najdete tu.

3+ galerie

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Scroll to top