fbpx

Cesta za větrem do Svinoústí od Maji

svinoústí

Tušíte, kde leží Svinoústí? Že ne? Já jsem to taky nevěděla, dokud mi Maja neposlala tenhle super autentický blog článek o jejich cestě sem. Hned jsem si to vygooglila a jsem zase o něco chytřejší! Vy si to taky vyhledejte, dejte si čaj a nalaďte se na bezstarostnou cestu téhle sympatické rodinky.

 

Ahoj, hlásíme se z další Polské výpravy. Tentokrat ze Svinoustí. Nejbližší moře kam můžeme vyrazit za větrem, abychom si užili strachu srandy na vodě s drakem.

Když někam vyrážíme, tak vždy bojujeme s místem v kufru. Takže dvě trička jsou moc, jedna mikina, jedny kalhoty a neopren. Malý Honzík je na tom podobně, jen má navíc plenku na spaní. Takže moje taška napakovaná náhradním oblečením, abych se taky občas vyparádila a zapózovala v něčem čistým a hezkým, prošla velkým škrtem, že jsem nevezla nic navíc.

S nafouklými tvářemi jsem se nalodila do auta. Auto čti jako 5* hotel. Bez vody a topení. A vyrazili jsme. Po půlnoci jsme dojeli na polskou dálnici. A zapíchli jsme to na parkovišti, kde jsme dospali a ráno dojeli na místo.

Náš Honzík všechno prospal. Jako vždycky. Do Svinoústí se dalo ještě nedávno dostat trajektem, byl to jediný spoj přes vodu. A ejhle po 10 letech je průjezdný podzemní tunel. Dojeli jsme na parkoviště k moři. O víkendech je úplně zadarmo.

Vyrazili jsme na obhlídku kite spotu. Kde bylo lidí jak na Karlově mostě. Honzík si vzal lopatku, tak kopal díry a stavěl domy a hlídal psa. K moři vede od centra krásná cyklostezka. Tak když nám došlo pivko, tak šup na skejta, pár odrazů a hned se lepší spalo. Ke snídani bábovka a šup na pláž. Větrem ošlehaný Honzík jde po obědě do kočáru na šlofíka a jdeme společně do centra.

Všude kavárničky, dobrůtky, upomínkové zboží. Pro mě byl špatný vítr, tak jsme jenom pouštěla draka. Měla jsem parťáka a učila jsem to našeho Honzíka. Aby si to poradně osahal. Jenom náš taťka si zajezdil. Ale to se prostě tak stane. Noční můra kajťáků . Večer Honzík trénoval na skejtu a vyrážel s taťkou na noční výpravu k moři. Na hlavě měl čelovku a mašíroval.

svinoústí

Horší bylo, že jsme zapomněli nočník.

A protože je Honzík velký, tak nedělá E!E do pleny. A nastal problém. Plena v žádným případě, do Ešusu taky nechtěl, tak musel do lesa. Jako táta i to jsme zvládli. Chodili jsme po mole k majáku. Při východu sluníčka to bylo fakt krásné. Projeli jsme pumptrack, skatepark trochu si zajezdili a už jsme pomalu vyrazili domu.

svinoústí

Svinoústí je jedním z mých nejoblíbenějších míst v Polsku ale až po Helu. Hel tak ten mám úplně nejraději o něm Vám napíšu zase příště.

Video ze Svinoústí najdete tady a naše cesty můžete sledovat na našem instagramu nebo tady.

Bavil vás článek od Maji? Přečtěte si jejich putování po Thajsku tady.

Podnikli jste s dětmi nějakou zajímavou cestu a chtěli byste ji sdílet s ostatními?  Napište nám!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Scroll to top