fbpx

6 důvodů, proč se vydat do Arménie (i s dětmi)

Arménie byla na mém seznamu cestovatelských přání už poměrně dlouho. Tak dlouho jsem sledovala lety z Vídně, až začaly létat lety i z Prahy.

Pak už nebylo o čem přemýšlet, našli jsme vhodný termín v posledním týdnu prázdnin a vydali se s dětmi na Kavkaz, do Arménie.

 

Jídlo

K něčemu se přiznám. Ač je cestování moje obrovská vášeň, tak mám trochu problém s ochutnáváním nových jídel. V Arménii mi to však nedalo, protože vůně masa z grilu byla tak moc lákavá, že jsem neodolala a místní jídlo mě dostalo.

Bavilo mě v restauracích sledovat stolování místních. Číšníci nosili tak velké tácy s jídlem, až měli co dělat, aby je vůbec unesli.

Pohostinnost

Ubytování jsme sháněli přes booking den předem. První dny v Jerevanu jsme bydleli v apartmánu a poslední dny jsme trávili v guesthousech v domech místních. Jejich pohostinnost a vstřícnost vůči dětem byla opravdu

Arménie s dětmi

Autentičnost

Tohle mě na našem stylu cestování moc baví. Ukazovat dětem svět takový, jaký doopravdy je. V Arménii jsme občas zírali, co všechno je vůbec možné, ale o to větší zábava to pro nás i pro děti byla. Žígulík naložený tak, že málem brousil podvozek o silnici, děti, hrající si v sousedství našeho ubytování, políčka u domů, vesnice v horách. To všechno v kontrastu s moderním Jerevanem.

Díky tomuto snad jednou naše děti budou vnímat svět nikoliv černobíle, ale pořádně barevně!

Arménie s dětmi

Hory

Nejimpozantnější hora Aratat sice leží v Turecku, ale pohled na ni je magický. Magické jsou ovšem i ostatní hory, kolem kterých jsme v Arménii s dětmi projížděli. Bohužel jsme neměli čas ani vybavení na treky.Arménie s dětmi

Kláštery

I pokud nejste milovníci církevních staveb, tak ty scenérie v Arménii vás určitě dostanou. Jsou tu kláštery, kde jsme pozorovali hned několik svateb, a pak jsou místa, kde budete téměř sami.

Atmosféra těchto míst je čarovná!

arménie s dětmi

Příjemné ceny

Když jsme na začátku srpna platili v Chorvatsku za kopeček zmrzliny 2 Eura, protáčely se mi panenky. Za stejnou cenu jsme měli v Arménii zmrzlin 5. Podobné je to i s cenami v obchodech a restauracích.

O Arménii mám rozepsané další články, které se na blogu už brzy objeví. Vy si zatím můžete přečíst cestopis z Gruzie a Arménie s miminkem. 

1 Komentář

 1. Jídlo na cestách
  27. 10. 2023

  Hezké tipy, Arménie za návštěvu rozhodně stojí!

  Já se do arménské kuchyně ponořil trochu detailněji a pokud by se někdo chtěl inspirovat, najde můj článek včetně fotek a cen tady:

  https://www.jidlonacestach.cz/armenska-kuchyne/

  Díky za inspiraci a ať se vám daří na dalších cestách!

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Scroll to top