fbpx

Lázně Györ s dětmi – nechte děti se vyřádit a vy relaxujte

gyor lazne

Cestou z Balkánu jsme se potřebovali po dlouhé cestě trochu provětrat, a proto jsme se s dětmi zastavili v lázních Györ, které najdeme kousek na hranicích ze Slovenskem.

Győr je město v severozápadním Maďarsku. Žije zde přibližně 133 tisíc obyvatel. Je osmým největším maďarským městem a centrem regionu Kisalföld.

Nejvíce turistů sem ale jezdí právě kvůli lázním. Ty tvoří obrovský vnitřní i venkovní areál, kde si na své přijdou velcí i malí.

lazne gyor s detmi

Jednou z hlavních kuriozit zábavního vodního venkovního parku je sifonová skluzavka, která vzdává hold Ányos Jedlikovi. Sifon je 32metrová skluzavková věž, ze které startují čtyři různé skluzavky z různých výšek.

Na vrchol sifonové skluzavky se dostanete panoramatickým výtahem pro 15 osob, odkud je výhled na historické město Győr. Večer mohou hosté vidět světelnou show v sifonové věži, která klade ještě větší důraz na nejnovější krásu Győru.

gyor s detmi

Byla jsem potěšena z pěkné herny, kde byly plastové domky, prolézačka a auta. Odtud byl vstup ven na hudební hřiště, na druhou stranu se můžete vydat do dětského brouzdaliště, kde jsou dva bazénky.

Ač jsme tu strávili asi 4 hodiny, nepodařilo se nám projít celý areál. I z důvodu bezpečnosti, protože jsem s dětmi cestovala sama a nemohla jsem si dovolit je vzít na tobogány. Příště sem musíme vyrazit i s tatínkem!

 

lazne gyor s detmi

Praktické info

Cesta z Brna do lázní trvá 2,5 hodiny, z Prahy se sem dostanete za 4 hodiny 15 minut.

Vstupné se dozvíte tady a my jsme platili celodenní.

Při vstupu dostanete náramek, na který si můžete nahrát peníze a platit v baru nebo v občerstvení.

Náramek má určené číslo skříňky. U nás to znám tak, že si skříňku sama vyberu a náramkem zamknu. Tady to bylo jinak.

lazně gyor

Občerstvení se dá koupit v bufetu – klasické smažené jídlo. Dá se platit kartou nebo nabitou částkou v náramku.

Termální lázně se specializují na léčbu kloubních a revmatických potíží a do těchto léčivých bazénů smějí osoby starší 14 let.

Parkoviště je placené. Při troše štěstí tu chytíte i místo pod střechou. Parkovné se platí v automatech u vstupu na parkoviště od budovy lázní. Já jsem trochu postrádala parkovací automat u závory a museli jsme celé parkoviště projet znovu, abychom zaplatili.

Nám se v lázních v Györu s dětmi moc líbilo a návštěva splnila svůj účel, protože 2 ze 3 dětí mi v autě usnuly a nejmladší spal dokonce až domů (4 hodiny). Areál je obrovský a nestihli jsme navštívit a užít si všechny atrakce, a proto se sem ještě rádi vrátíme.

Naše další cestovatelské tipy najdete tady, kam se podívat v Maďarsku dál? To si přečtěte zde.

Fotogalerie

1 Komentář

  1. Majka
    20. 8. 2023

    Krásné fotky, také se sem chystám v září.

    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Scroll to top