fbpx

Norimberk s dětmi – tipy od maminky Lucky

NORIMBERK S DĚTMI

Hledáte inspiraci, jaké evropské město můžete navštívit i s dětmi a je navíc v dobré dojezdové vzdálenosti od Prahy? Zkuste německý Norimberk!

Maminka Lucka se sem vydala se svou holčičkou a manželem a pro nás sepsala místa, která během své návštěvy navštívili a doporučují ostatním.
Kam se tedy s dětmi v Norimberku vydáme?

Dobrý den, jmenuji se Lucka a mám skoro tříletou holčičku, se kterou cestuji a výletuji převážně sama. Manžel je buď v práci anebo nemá chuť s námi naše dobrodružství podnikat.

Tentokrát to ale bylo jinak – společná dovolená (nebo spíš čtyřdenní trip) do Norimberku.

Když s tím nápadem přišel manžel poprvé, říkala jsem si, že si to vůbec neumím představit – jak skloubíme město s naší akční dcerkou. Ale nakonec to bylo úplně boží!

norimberk s dětmi

Norimberk má obrovskou výhodu, že je opravdu kousek – z Prahy jsme nejeli ani tři hoďky a vzhledem k tomu, že malá nemá problém s jízdou v autě, úplně v pohodě jsme to dali najednou.

Vyjížděli jsme v pondělí brzo ráno, abychom Prahu projeli ještě před ranní špičkou a zároveň byli v naší první zastávce – Zoo Norimberk – co nejdříve.

norimberk s dětmi

Obrovskou výhodou této zoo je fakt, že nabízí velký počet parkovacích míst a jsou zadarmo. Zároveň je díky její poloze možné sem pohodlně dojet i tramvají z centra města. Konkrétně tramvaj číslo 5, která jede přímo z Bahnhof.

Vstupné je 18€ pro dospělého, děti do 3let zdarma (Děti 4 – 13 let 7,70 €). Norimberská zoo je z velkého procenta pokryta stromy, takže super pro horké dny.

Dominantou zoo je delfinárium, ve kterém dělají 3x denně představení s delfíny. Není to samozřejmě show velikosti Španělska nebo Kanárů, které jsem navštívila dříve, ale je to moc příjemné a dcerce se to moc líbilo.

delfinarium norimberk

Zároveň v zoo můžete využít vláček, který spojuje část u vstupu se zadní částí, ve které je dětská zoo a veliké krásné dětské hřiště. Návštěva nám zabrala cca 4hodiny, ale samozřejmě záleží, jak velcí jste zoomilové, a jak se chcete zdržet.

zoo norimberk

Druhý den jsme díky opravdu vysokým teplotám zvolili návštěvu PlayMobil Fun Parku. Cesta autem z centra Norimberku trvá necelou půl hodinku, na místě je několik parkovacích domů. Cena za parkování je 5€ na den.

norimberk s dětmi

Pozor, do PlayMobilu je třeba koupit vstupenky předem online, na kase je neprodávají. Dospělý 17,90€; děti do 3let zdarma (ale musí mít také svou “nulovou” vstupenku!!).

Co se parku týče, tak určitě super jít tam ve všední den, to bylo lidí tak akorát, o víkendu si nedokážu představit, co tam musí být za mumraj. Je rozdělen do několika částí s různými atrakcemi, hřišti, prolézačkami atd.

Co jsme my opravdu velmi ocenili, bylo množství laviček ve stínu a 3 dětská vodní hřiště, ve kterých se dcerka skvěle zchladila a moc si to užila. Mají i velké vnitřní klimatizované prostory, kde je velká restaurace a kavárna a opět několik menších “herniček” s hračkami PlayMobilu a prolézačkami.

playmobile park norimberk

Za nás super strávený čas oběda – za prvé odpočinek od sluníčka a za druhé chvilka klidu pro nás, protože dcerka si tam sama krásně vyhrála.

norimberk s dětmi

Třetí den jsme nechaly tatínka dopoledne odpočívat a udělaly jsme si s dcerkou krásné dopoledne u jezera Pegnitz. Kolem celého jezera je příjemná cyklostezka, na několika místech dětská hřiště, Beergarten a půjčovna šlapadel, kterou jsme samozřejmě nemohly nevyužít.

Tuto procházku moc doporučuji, je to opravdu nádherná oáza klidu a přírody v úplném centru města. Odpoledne jsme pak strávili v Altstadt, jímž jsem byla naprosto unešená! Záleží opět na vás, jestli zvolíte MHD – je tam několik zastávek tramvaje i U-Bahn, nebo auto – parkovacích domů je spousta a není problém s místem.

My hned na začátku zvolili 40min projížďku výletním vláčkem, který začíná na Hauptmarkt a projíždí všemi památkami města. Udělali jsme si tak obrázek, kde začít, kam pokračovat. Navíc to dcerku moc bavilo.norimberk

Město je to opravdu nádherné se spoustou zákoutí, krásnými domy a památkami, vše bezbariérové – dokonce i na hrad jsme to s kočárkem zvládly vyjet.

Určitě doporučujeme nevynechat jejich ovocné trhy přímo na Hauptmarkt – nepřeberné množství stánků s nejrůznějšími druhy ovoce, zeleniny, oříšků a dalšími věcmi.

Co se ubytování týče, měli jsme zarezervované klasicky přes Booking soukromý byt. Bylo to právě v oblasti jezera Pegnitz, takže úžasná lokalita jak co se klidu, přírody a vyžití pro děti týče, tak i vzdáleností do centra (3 zastávky tramvají).

Jak už jsem psala výše, vůbec jsem si předem nedokázala představit, jak tento typ dovolené zvládneme. Nakonec díky zoo, PlayMobilu a baby friendly centru to byl opravdu nádherný výlet, a návštěvu Norimberku s dětmi moc doporučujeme!

Odkaz na ubytování v Norimberku s dětmi, které Lucka doporučuje, je tady. Chcete se s námi i vy podělit o vaši cestu? Napište nám!

1 Komentář

  1. […] Loni jsme takto strávili několik dní ve francouzské Bretani, čtrnáct dní u německého Norimberka a tři týdny v Trevíru, který leží v Němečku u hranic s Lucemburskem a Francií. Spočítala […]

    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top