fbpx

Jak si užít ostrov Lefkáda s dětmi? Tipy od Lenky ze Seber odvahu

lefkada s dětmi

Lenka pro náš blog sepsala své postřehy z návštěvy řeckého ostrova Lefkada, kterou si se synem Vojtou zamilovali. V článku najdete jejich autentické zážitky, ale také seznam míst, které na Lefkádě stojí za to s dětmi navštívit.

Už jste na Lefkádě s dětmi byli? Líbilo se vám?
Jsem Lenka a mou vášní je cestování. Pomáhám ostatním ženám sebrat odvahu, překonat strach a vydat se na cesty s jejich dětmi nebo jen samy se sebou pomocí mého projektu Seber odvahu.
Dovolená na Lefkádě: krásné pláže, dobré jídlo, ale taky angína

Lefkáda byla v mém cestovatelském bucket listu už fakt dlouho. Ale říkala jsem si, že bude lepší, až bude Vojta větší a my si užijeme co nejvíce pláží. O tom totiž tento krásný řecký ostrov hlavně je!

Hotel Apollo s českou recepční Lenkou

Letěli jsme na jedenáct nocí, to u nás byla novinka. Ale teda nevím, proč jsem to tak nedělala už dřív, to si to člověk teprve užije. Ubytovaní jsme byli v hotelu Apollo ve Vasiliki, ten je na jeho okraji, směrem k pláži Agiofili. Přímo pod hotelem jsou menší oblázkové pláže, v sezóně plnější a bohužel se Řekové nestarají o to, aby byly pěknější. Zřícená zeď přímo pod hotelem je tomu svědkem. V hotelu jsme měli polopenzi, která tedy byla pořád stejná, ale nejsme nároční. Super, hlavně pro neanglicky mluvící, je česká recepční Lenka. Je moc milá, už kvůli ní bych tam jela znovu!

lefkáda s dětmi

Pláže Lefkáda fakt umí! Agiofili, Mylos beach, Egremni

Na Lefkádu se jezdí za plážemi a už chápu proč. Jen bych příště jela určitě mimo sezónu. Ale to je tak asi vždycky a bohužel s dětma ve školním věku to dost dobře nejde. Hlavní pláž ve Vasiliki nás moc neokouzlila. Je super na pozorování surfařů, to jo, měli jsme to k ní i celkem daleko, takže jsme tam byli jen jednou na večeru. Z hotelu Apollo se dá dojít na pláž Agiofili. Vojta to v necelých osmi letech ušel v pohodě. Je dobré vyjít už kolem 8. ráno, je ještě stín, a to se při neustálé cestě do kopce fakt hodí. Na pláž jsme dorazili po 45 minutách a už se na ni začaly sjíždět auta. Zpět jsme jeli lodí přímo do přístavu Vasiliki, cesta za jednoho stála 5 euro.

Vydat se na výlet lodí, byl blbej nápad. Respektive pro mě, která chytá paniku z hodně lidí najednou. Příště bych vyrazila asi nějakou menší. Každopádně jsme se přes hodinu koupali na pláži Egremni, byli jsme i na Kefalonii v přístavním městečku Fiskardo. No kdyby tam najednou nepřijelo asi pět těchto lodí, věřím, že by to bylo příjemné a romantické místo.

lefkada s dětmi

Půjčení auta a prozkoumání celého ostrova

Ale nejvíc jsme si pláží užili s půjčeným autem. Vyrazili jsme přes hory do Agios Nikitas, přijeli jsme tam před půl 10 a sehnat parkovací místo začínal být oříšek. Od 10 pak začínají jezdit lodě na úžasnou pláž Mylos (někdy Milos). Ta fakt stojí za to. Je obrovská, a tak se tam lidi hodně rozprostřou. Nejvíc jich zůstává blízko kotviště lodě, kde jsou i slunečníky a lehátka.

Pozor, setkali jsme se s tím, že na loď nechtěli vzít děti mladší 7 let, prý kvůli sluníčku, že na pláži není žádný stín a je to nebezpečné a že by dostali pokutu od policie. Myslím si ale, že to byla jen tato jedna loď. Recepční Lenka mi potvrdila, že se s tím nikdy nesetkala. V Agios Nikitas jsme si pak dali super oběd a vyrazili směr hlavní město Lefkáda, a to na pláž plnou kajterů – Paralia Agios Ioannis. Moře tam není kdovíjaké, ale fakt se na dlouho zabavíte pozorováním sportovců při kitingu. Na pláži stojí také staré mlýny, bohužel se o ně nikdo nestará, a tak jsou v dezolátním stavu.

Mužský klášter a minizoo na Lefkádě

Kousek nad hlavním městem Lefkády je moc pěkná minizoo. Najdete ji v prostorách mužského kláštera, který je možné si také zdarma prohlídnout. Dokonce je tam i námořní muzeum, to ale bohužel mělo zrovna zavřeno. Ze zvířat jsou k vidění želvy, hodně papoušků, něco jako jelen a tak.
Vojta by si to asi pamatoval líp. Z místa je taky pěkný výhled na hlavní město a pláže kolem něj.

Zoo koutek Lefkáda

Vodopády u Nidri, Micros Gialos, „aquapark“ a vyhlídková restaurace

Druhý den jsme zvolili méně frekventovaná místa. Hned po snídani jsme odjeli na vodopády u Nidri. Ráno tam nebyla ani noha, vodopád ale ano, což bylo super, často je prý vyschlý. Pak jsme se vrátili kousek směrem na Vasiliki a sjeli fakt šílenýma serpentýnama do městečka Mikros Gialos. Je tam menší pláž a fakt čisté moře obklopené zelenými stromy. V místním bistru jsme jedli asi ten nejlepší řecký salát. Po obědě jsme se pak vydali do aquaparku směrem k hlavnímu městu – no, pár nafukovaček na moři.

Vojta po tom toužil! Má představa, že on bude řádit a já si budu na lehátku číst, nevyšla. Bylo to dost v hloubce, s vestou se mu na atrakce špatně lezlo, a tak jsem mu musela dělat soukromého plavčíka. Asi po hodině a půl měl dost, a tak jsme se vydali zpět směr Vasiliki.

Celou dobu jsem se toužila zastavit v panoramatické restauraci Agnantio s výhledem na vesničku Sivota. Tak jsme si tam dali kafe a colu a pokračovali dál. Do Sivoty jsme autem nejeli, protože jsme tam jeden den jeli taxíkem na výlet. Asi bych to už nezopakovala, ryby byly moc drahé a pláž tam prakticky není. Ale pokud milujete ryby a nevadí vám si připlatit, určitě tam zajeďte. Je to proslulá rybářská vesnička a třeba večer musí mít své kouzlo.

Ještě nám zbývalo trochu času do vrácení auta, tak jsme vyložili batohy na hotelu a jeli se podívat nad Vasiliki. To byl opravdu zážitek! Je tam téměř nová cesta a je to fakt nááádhera! Vidíte celý záliv Vasiliki, surfaře, paráda.

Angína, paddleboard a další radovánky

Musím zmínit i to nemilé, co nás na cestách potkává. A to teda rozhodně byla moje angína!

Ve čtvrtek, tedy šestý den našeho pobytu, jsem s ukrutnou bolestí v krku musela navštívit místní doktory. Nechtěli mě pustit dovnitř bez negativního antigenního testu. Ten mi tedy udělali zdarma a já se mohla jen modlit, ať ještě nemám covid a neskončíme v karanténě s neléčenou angínou.

Vše dobře dopadlo. Dorozumět se, ještě v roušce, s Řekem, bylo tedy zajímavé. Ale u doktora jsem neplatila nic, předepsal mi antibiotika, která mi pojišťovna do pár dní proplatila. Na sluníčko jsem mohla a za pár dní už bylo dobře. Vše jsem si zařizovala sama, pojišťovna pro mě chtěla poslat auto a dovézt mě do Nidri, to mi ale přišlo zbytečné. Ale pro ty, kteří se třeba bojí, když je něco takového potká, tak fakt nemusí. No a když už mi bylo líp, na hotelu půjčují paddleboard. Říkala jsem si, že nás asi utopím, ale bylo to skvělý. Určitě do toho jděte, jen je to tedy lepší dopoledne, když nejsou ještě takové vlny.

Tak to byla naše dovolená na Lefkádě. Jela bych tam klidně za pár let znovu, ale třeba v druhé půlce září. Myslím, že to si člověk ty pláže užije mnohem víc, nehledě na to, že i nich určitě i líp zaparkuje. Taky máte rádi řecké ostrovy? My letos vyrazíme na Skopelos, kde se natáčel první díl Mamma Mia.
Už se nemůžu dočkat srpna.

Tipy na ubytování na Lefkádě najdete tady a na ostrově Skopelos tady.

Chcete se s námi i vy podělit o vaši cestu? Napište nám!

lefkáda s dětmi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Scroll to top