fbpx

10 výletů vlakem z Prahy. Kam se vydáte vy?

výlety vlakem z prahy

Chtěli byste se vypravit s dětmi na výlety z Prahy vlakem? V našem článku najdete 10 ověřených tipů, kam se s dětmi vydat a co můžete cestou navštívit.

Beroun

Beroun je příjemné město nedaleko od Prahy, kde určitě příjemně strávíte odpoledne i celý den.

Jedním z největších taháků pro rodiny s dětmi je Medvědárium na Městské hoře, blízké rozhledna nebosamotné historické centrum města. Na náměstí se konají proslulé hrnčířské trhy a my máme moc rádi místní palačinkárnu. Projděte přes řeku na druhou stranu města, zde se můžete projít nebo navštívit dopravní hřiště.

beroun medvedi výlet

Karlštejn

Hrad Karlštejn jistě patří mezi naše nejznámější hrady. I sem se můžete vydat pohodlně vlakem z Prahy. Pokud už máte návštěvu hradu za sebou, na druhé straně řeky Berounky je moc pěkný Zoopark.

Nižbor

Když se vydáte vlakem do Nižbora, můžete navštívit místní sklárnu, najíst se v originální restauraci Zastávka nebo se vydat na výlet na keltské oppidum Stradonice.

V zámku Nižbor najdete expozici věnovanou Keltům a jejich životu zde.

Roztoky u Prahy

Nenáročný výlet do Roztok u Prahy. Na místním zámku sídlí muzeum, které pořádá krásné výstavy. Aktuálně je to výstava k filmu Myši patří do nebe. V areálu zámku je příjemná kavárna a skvělá expozice Archevita, která ukazuje život v pravěku.

Odtud se můžete vydat na procházku do Tichého údolí až k vyhlášenému hostinci U Lasíků.

výlety vlakem z prahy

Řevnice – Městečko

Místo, kam se dá vydat na výlet vlakem z Prahy je městečko Řevnice, kde najdete moc pěknou dětskou hernu Městečko.

výlety vlakem z prahy

Cyklohráček

Cyklohráček je výletní vlak pro malé i velké cestovatele. Je sestaven ze čtyř speciálně upravených vozů především s hracími koutky pro děti různých věkových kategorií. Sveze vás z pražského hlavního nádraží malebným krajem kolem zříceniny hradu Okoř až do královského města Slaný, a to opět o sobotách, nedělích a státních svátcích od 25. března do 29. října 2023.

O prázdninách se navíc můžete těšit na výlety s Cyklohráčkem, které vás dostanou na zajímavá místa ve středních Čechách.

výlety vlakem z prahy
Zdroj: https://pid.cz/zabava-a-zajimavosti/cyklohracek/
Pražský semmerink

Údajně nejhezčí pražská trasa vede Prokopským údolím a vy máte jednu chvíli možnost vidět majestátní skály a výhled na Barrandov. Trasa vede na dvou viaduktech.

Ze Smíchova se můžete vydat do Jinonic a odtud Prokopským údolím zpátky k Vltavě Prokopským údolím nebo na Cibulku, kde se projdete k rozhledně a dorazíte na Plzeňskou ulici.

Jezírko Cibulka

Prokopským údolím

Ze Smíchova se dostanete do Řeporyj a odtud se vydejte Dalejským a Prokopským údolím zpátky k Vltavě.

Cestou potkáte spoustu zajímavých míst, kde se zastavíte – bývalé koupaliště, kde se dá opékat, pivovar Prokopák, několik hřišť, zvířátka apod.

5 našich oblíbených tras v Prokopském údolí jsem sepsala sem.

prokopske udoli vylet

Z Berouna do Srbska

Moc příjemná cesta, která ale o víkendech může být plná cyklistů i turistů. Kopíruje řeku Berounku. Cestou můžete pozorovat lezce na skalách nebo vodáky na Berounce.

Lužná u Rakovníka

V Lužné u Rakovníka se nachází Muzeum Českých drah. Moc pěkné místo pro všechny malé i velké milovníky vláčků. Pokochejte se největší sbírkou parních lokomotiv na našem území, z nichž některé pamatují ještě období Rakouska-Uherska. Mimo parních lokomotiv tady najdete také historické motoráčky, dieselové či elektrické lokomotivy, dobové osobní a nákladní vozy a spoustu dalších zajímavých exponátů.

výlety vlakem z prahy

Jaké další tipy na výlety vlakem z Prahy byste ostatním doporučili?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top