fbpx

Telka slaví 70 – interaktivní výstava České televize, kterou musíte navštívit

výstava čt

Výstavy v Galerii České televize máme rádi. Jsou barevné, výpravné a neplatí se do nich vstupné. S dětmi jsme už navštívili Večerníčka a Déčko svět. Před nedávnem se otevřela nová výstava k oslavám 70. letům České televize s názvem Telka slaví 70.

Samotný název by vás možná k návštěvě nenalákal, což by byla rozhodně škoda.

telka slaví 70

S dětmi jsme se sem jednoho všedního dne vydáváme a jsem moc zvědavá, jaká výstava k 70. narozeninám České televize bude.

Na výstavě se připomenete populární televizní pořady nejen ze současnosti ČT, ale i historici mohou zavzpomínat třeba na Videostop.

telka slaví 70

V Galerii České televize jsme strávili přes hodinu a dětem i mně se tam moc líbilo. Oproti předešlé výstavě Déčkosvět je tato podle mého názoru více interaktivní a zábavu si tam najdou malí i velcí.

Naši pětiletou bavilo dabovat dětské pohádky. Nejmladší procházel tajemným bludištěm a stavěl velké puzzle. Prostředního bavilo poslouchat (ne zas tak) utržené sluchátko Macha a Šebestové. Já mám z výstavy památku – tři fotky v mailu v kulisách známých českých pořadů.

Aktivit je tu opravdu hodně a já bych rozhodně nechtěla prozrazovat vše, protože výstava rozhodně stojí za návštěvu a důkladné prozkoumání.

telka slaví 70

My se sem rozhodně ještě vrátíme!

Předpokládaný termín ukončení výstavy je v dubnu 2024, takže máte rozhodně dost času se sem s dětmi vypravit.

telka slaví 70

Co dodat?

Výstavu Telka slaví 70 najdete v Galerii ČT, která je na Kavčích horách. Parkovat se dá v okolí na modrých zónách (k parkování použijte webovou stránku mpla.io), případně hned před Galerií je zastávka autobusu.

V Galerii ani v obchodě se suvenýry není možné jíst ani pít, proto si dejte svačinu ještě před vstupem. Naproti Galerii je malý obchůdek, kde si můžete jídlo a pití koupit.

Výstava Telka slaví 70 je otevřena každý den 10-18 hodin. Ve svátky je zavřeno.

Vstupné je volné. Na toaletách najdete i přebalovací pult. Vjezd s kočárky však není povolen – je třeba kočárek nechat u skříněk.

Další tipy, kam se vydat s dětmi v Praze, když třeba prší, najdete v našem průvodci, který můžete zakoupit v tištěné podobě nebo jako ebook a tím přispějete i na provoz tohoto blogu.
Naše další tipy v Praze jsou tady. 

2 Komentáře

 1. Rudolf Štěpánek
  4. 7. 2023

  CHci se zeptat zda je výstava i pro lidi s hendikepem, s průkazy ZTPP a zda je výstava otevřena i dne 6.7. děkuji

  Odpovědět
  1. Rodina cestuje
   2. 9. 2023

   Dobrý den, bohužel na tuto otázku neznám odpověď.

   Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top