fbpx

Vystoupejte na 3 posedy – Libčice nad Vltavou

Nedávno jsem při projíždění mapy narazila na zajímavost nedaleko našeho bydliště. Je krásné odpoledne – babí léto, vyzvedávám děti ze školky a vydáváme se k vyhlídkám, které najdeme nedaleko vesnice Tursko a Libčice nad Vltavou, kousek od Prahy.

Auto nechávám u lesa a čeká nás trasa dlouhá něco málo přes 1 km. Jelikož s sebou nemám pro nejmladšího kočárek a polní cesta je po ranním dešti poměrně blátivá, tak ten jeden kilometr jdeme asi hodinu. Zastavujeme se u každé kaluže, a do každé házíme kamínky.

První posed máme před sebou a já se snažím děti popohánět, abychom už byli na místě, ale jim je to jedno. Kamínky mají před rozhlednami přednost.

Tři vyvýšené vyhlídky vznikly v rámci studentské práce studentů Fakulty architektury ČVUT v roce 2021 ve spolupráci s městem Libčice nad Vltavou.

Jsou umístěné v akátovém remízku, každá z vyhlídek je na jiné straně, takže nabízí výhled do všech stran.

3 vyhlídky libčice nad vltavou

První vyhlídka Křeslo je přístupná po schodech a v dálce můžete zahlédnout Prahu.

Na vyhlídku Lavička se dostanete po žebříku, což je pro mě se třemi dětmi docela výzva, protože se žebřík prohýbá a všichni chtějí stát tam, kde to je nejvíc nebezpečné.  Odtud jsou vidět komíny v Kralupech nad Vltavou a Říp.

Poslední vyhlídka Silo je přístupná také po žebříku a uvidíte odtud na druhý břeh Vltavy – předpokládám, že na Vodochody.

Pak už nás čekala jen cesta nazpátek k autu, která už naštěstí nebyla ve znamení házení kamínků do každé kaluže, protože byly děti poměrně unavené a byly rády, když jsme se nakonec dostali k autu.

Výlet to může být poměrně nenáročný (když nepočítám únavu mých dětí) a klidně bych ho spojila s návštěvou nějaké další zajímavosti v okolí. Děti určitě nadchne Obří houpačka nebo hřiště Švestkovna v Úholičkách.

Všechny vyhlídky byly moc pěkné a sem ráda, že vznikají takové projekty, které podporují studentskou práci. Přesnou polohu najdete tady.

Naše další tipy na výlety kolem Prahy jsou tady a výlety po Čechách najdete tu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Scroll to top