fbpx

Imaginarium ve Chvalském zámku – výstava pro všechny hravé

imaginarium chvalský zámek

Výstavy pro děti ve Chvalském zámku máme moc rádi. Byli jsme tu už několikrát a vždy jsme byli nadšení. Když jsem tentokrát viděla, že budou hostit výstavu Imaginarium, bylo mi jasné, že to bude skvělé.

Imaginarium Divadla bratří Formanů a jejich přátel jsme během dvou let navštívili celkem čtyřikrát. Před dvěma lety poprvé v holešovické tržnici a loni jsme na ni náhodou narazili během cest na zámku v Litvínově.

Moc mě baví, že každé místo, kde se výstava pořádala, mělo úplně jinou atmosféru a ač některé prvky výstavy na všech místech byly stejné, pokaždé jsme našli něco úplně nového, co nás zaujalo.

Výstavu Imaginarium ve Chvalském zámku najdete ve dvou patrech- v suterénu a v prvním patře.

V suterénu naše kluky nejvíc zaujaly kuličkodráhy, odkud jsem je nemohla dostat. Dá se tu stavět z kostek, vyfotit se ve fotostěnách. Je tu velké nástěnné pexeso nebo divadélko.

imaginarium chvalský zámek

Tady se mi moc líbí využití „středověké lednice“ – při každé výstavě tu najdete zajímavou instalaci – taktéž i na výstavě Imaginarium.

V horním patře výstavy najdete (moje oblíbené) pohyblivé skříňky. Rozsviťte, točte klikou a podívejte se kukátkem dovnitř. Jsou tu i dvě stoličky pro nejmenší návštěvníky, aby se podívali dovnitř.

V další místnosti je spousta dřevěných hraček, kde jsme strávili asi nejvíce času.

Zadní místnost vás okouzlí mořem a ovečkami, které si děti pamatovaly ze všech výstav. Rybníček, kde si mohou chytit zlatou rybku nebo se podívat na jezírko s recyklovanými kachnami. Tady mě pobavila kachna, kterou děti krmily rybami.

imaginarium chvalský zámek

Na výstavě Imaginarium ve Chvalském zámku pamatují i na zmožené dospělé – najdete tu židle i lavičky, kam se můžete posadit, zatímco si děti hrají.

Naší nejstarší zaujal předchůdce foťáku – kdy se snažila nakreslit můj portrét.

Přístup do Chvalského zámku je možný kočárkem, ale není zde moc prostoru pro pohyb – proto bych pro malé děti doporučila spíše nosítko. My jsme kočárek nechali na chodbě.

Další tipy na indoor aktivity a místa najdete v našem průvodci Kam v Praze s dětmi, když prší. Je tu celkem 60 ověřených tipů rozdělených podle kategorií zájmu. Nově je možné koupit průvodce i v elektronické podobě tady. 

imaginarium chvalský zámek

Výstava Imaginarium Chvalský zámek bude k vidění do 11. 6. 2023 denně od 9 do 18 hodin.

Doplní ji bohatý doprovodný program loutkových a divadelních představení, výtvarných workshopů a koncertů.

Základní vstupné je 120 Kč. Děti, studenti, a senioři zaplatí 75 Kč. Rodinné vstupné činí 300 Kč.

Imaginarium Chvalský zámek

imaginarium výstava

Naše další tipy, kam se vydat s dětmi v Praze, najdete tady.

A pokud chcete pravidelnou porci výletů a novinek z naší dílny, budu ráda, když se zaregistrujete do našeho newsletteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Scroll to top