fbpx

Vodní dům Hulice – seznamte děti s životodárnou vodou

vodni dum hulice

Už nějakou dobu si dělám seznam míst, kam bych se chtěla podívat. Seznam je poměrně dlouhý, ale i přesto se nám docela daří moje plány realizovat. Jedním z míst ze seznamu byl i Vodní dům Hulice.

Viděla jsem fantastické fotky vodních prvků, ve kterých si hrají nadšené děti a úžasnou expozici. To mě samozřejmě lákalo a chtěla jsem, aby tak nadšené byly i moje děti. Výlet jsem plánovala na prázdniny, ale stále nám to nevycházelo, až na konci září měl náhodou manžel cestu do okolí, tak jsem zajásala, že se sem tedy s dětmi vydáme, a já si budu moci další bod ze seznamu odfajfkovat.

Nutno podotknout, že na konci září už si děti tak nadšeně ve vodních prvcích hrát nejspíš nebudou a pokud ano, tak z toho tak nadšení nebudou rodiče.

Nicméně Vodní dům Hulice je místem, kde zjistíte, jaký má význam voda pro přírodu i pro člověka na příkladu významné lokality Želivka a vodní nádrže Švihov. Je to přesně takové místo, kde si říkáte, proč takhle skvělé nemůžou být všechna muzea a vzdělávací prostory.

vodní dům

Od pokladny se vstupuje velkým tunelem a pak už se ocitnete ve vodní říši.

Líbilo se mi, jak je všechno interaktivní. Úžasná je i velká skleněná stěna, ve které vidíte ryby z nádrže nad Vodním domem.

Hmatové akvárium u pokladem zaujalo našeho nejmladšího, protože od naší cesty na Island hází do jakékoli vody kameny, a zároveň nepochopil varování pokladní, že si má dát pozor na raky, kteří tu žijí.

Naše děti bavilo chodit v ploutvích, procházet bouřkou a pumpovat vodu do lidského těla a vyrábět mraky.

Já jsem byla nadšená z modelu řečiště České republiky. Na poměrně jednoduchém modelu je předvedeno, jak tečou řeky. Model ostatně ocenil i náš nejmladší a kuličky by tu pouštěl až do zavírací doby.

Nad samotným Vodním domem je velká nádrž, kde z mola můžete pozorovat ryby.

A v atriu je hřiště s vodními prvky. To se v době naší návštěvy právě čistilo, což nám ale nevadilo. V létě to tady musí být skvělé. Je možné si zakoupit vstupenku jen do atria, když nechcete absolvovat prohlídku Vodního domu.

vodní dům hulice

Moc se nám ve Vodním domě líbilo a jako benefit návštěvy mimo prázdniny bych rozhodně bylo to, že jsme tu byli téměř sami.

Také mě zaujala pestrost zboží v obchodě se „suvenýry“. Byla tu spousta knih a materiálů týkajících se právě vody – pro velké i menší děti a kdybych nemusela jít dětem příkladem, že „nic kupovat nebudeme“ tak bych si tam určitě několik knih pořídila.

Návštěvu Vodního domu v Hulicích moc doporučujeme. Je to krásné místo, ve kterém se děti dozví spoustu zajímavých informací velmi nenásilnou, hravou formou. Kéž by takových míst bylo více!

Více informací o Vodním domě Hulín najdete tady a naše další tipy na výlety v Čechách jsou tady.
Fotogalerie

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Scroll to top