fbpx

Hra Uklízendo – jak děti motivovat k úklidu

hra uklízendo recenze

Jak jsou na tom vaše děti s uklízením? U nás je to někdy dost hrůza. Občas raději zavřu dveře do dětského pokoje, abych ten nepořádek na zemi neviděla. Jindy se snažím děti motivovat k uklízení, ale ne vždy jsem úspěšná.

Proto jsem ráda, že jsme mohli u nás doma v rámci spolupráce otestovat hru Uklízendo z dílny české značky Kukando, která má za cíl udělat dětem z úklidu a jiných povinností hru a nabízí hravou motivaci, která jim pomáhá překonat původní lenost a nechuť k uklízení.

Zní to jako pohádka? Čtěte dále…

Základem hry jsou hrací karty, na které získávají za splnění úkolů body. Když dítě vylepí kartičku celou, získá odměnu, na které se předem s rodičem domluví. Například na lednici si doma nalepíte kartu Úkoly&body, na které jsou jednotlivé činnosti

Odměna nemusí být materiální, ale lze se domluvit na nějakém společném zážitku, návštěvě. Vše záleží vás vašich dětech a jejich věku.

hra uklízendo recenze

Hra Uklízendo obsahuje v balení vše, co potřebujete. Rozsáhlý návod s dalšími tipy, které najdete na internetu a zde jsou také další materiály k tisku v PDF.

My jsme hru zkusili s oběma staršími dětmi (3 a 5 let). Oba dva si určili své odměny. Pro dceru to byly nálepky s koníky a syn chtěl nové autíčko. Po přečtení manuálu jsem si říkala, že by to mohl být nějaký společný zážitek, ale naše děti to trochu zazdily… No jo, věcí mají doma samozřejmě málo, že?!

V balení je dostatečné množství kartiček, takže i když doma máte víc dětí, vyjde na všechny.

Hra Uklízendo je dle výrobce vhodná pro děti ve věku 3-11 let, ale více zaujala naši pětiletou, s mladším musíme asi motivovat k uklízení postupně a po menších krocích, aby za sebou viděl pokroky. Starší po nasbírání všech nálepek chtěla pokračovat.

Zvláště u mladších dětí se mi ukázalo, že je potřeba jim s plněním úkolů pomáhat, aby je dokončily a zažily úspěch v podobě hotové práce a následného získání bodů. Na synovi bylo krásné pozorovat, jakou má radost, když úkol úspěšně splní. Z toho jsem byla nadšená já taky!

Oceňuji smysl hry. Věřím, že může pomoci dětem překonat lenost a pracovat s motivací. Řekla bych, že hra může být originálním a praktickým dárkem dětem od příbuzných, aby díky němu měly maminky méně práce s uklízením po dětech. (Sama to moc dobře znám.) A určitě s hrou potěšíte rodiče dětí víc, než třeba dalším plyšákem nebo jiným lapačem prachu.

Hru Uklízendo můžete zakoupit na tomto odkazu, kde také najdete více informací.

hra uklízendo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Scroll to top