fbpx

Botanická zahrada v Praze s dětmi – místo pro ideální rodinný výlet

botanická zahrada praha s dětmi

Jaro je v plném květu a pokud hledáte tip na oázu klidu, kde si na své přijdou jak děti tak milovníci botaniky, pak se vydejte do pražské botanické zahrady. Tam teď najdete rozkvetlý ráj plný nádherných barev a vůní.

Botanická zahrada v Praze je situována na jižních svazích s úžasným výhledem na celou Prahu. V horní části areálu najdete rozhlednu, ze které je vidět ještě dál.

Já jsem byla nadšená z pivoňkové louky. Pivoněk tu najdete opravdu velké množství – různě velkých, různě barevných. A ta jejich vůně!

botanická zahrada praha s dětmi

Děti zaujaly i sochy zvětšený plodů. Viděli jsme tu třeba veliký květ lípy, šišky sekvojovce…

Botanická zahrada Praha je rozdělena na několik sekcí podle výskytu květin. Najdete tu naučnou stezku.

V obchodě se suvenýry jsme zakoupili hru, která provází celým areálem zahrady. Úkolem dětí je vyhledat 14 stromů a rostlin a jejich nálepku umístit v mapě na správné místo. V zahradě jsme strávili přes 3 hodiny, ale celou jsme ji nezvládli projít a nevyplnili jsme mapu celou. Další hledání si necháme na příští návštěvu.

Cena této hry je 45 Kč. Na zadní straně se o vyhledaných rostlinách dozvíte zajímavé informace a ke každé je i hádanka.

botanická s dětmi

V teplém počasí oceníte pítka s pitnou vodou, kde se můžete osvěžit nebo doplnit lahvičky. Zároveň je skvělé, že se můžete položit na trávník a užívat si přírodu kolem sebe.

Mně zaujala japonská zahrada, kde právě kvetly rododendrony, a americká prérie. Některé rostliny z ní znaly naše děti z Kanárských ostrovů.

V areálu Botanické zahrady je několik možností občerstvení. Všude je možné platit kartou.

botanická s dětmi

Kde parkovat?

Parkoviště najdete v ulici V Pazderkách. Platí se 100 Kč za jeden kalendářní den. My jsme parkovali zdarma v zástavbě.

Vstupné

Vstupné je 180 Kč, 120 Kč a rodinné 540. Levněji vyjdou vstupenky v e-shopu. (Při nákupu vstupenek online je nutné vstoupit pouze hlavními vstupy.)

Pro děti

Většina míst Botanické zahrady Praha je přístupná kočárkem. V areálu najdete mnoho atrakcí pro děti, které jsou citlivě zasazené do krajiny.

Naše další tipy, kam se s dětmi vydat v Praze jsou tadya více informací o Botanické zahradě najdete tutu.
Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Scroll to top