fbpx

Aktivní lesopark Řepy – místo pro aktivní odpočinek pro malé i velké

aktivní lesopark řepy

Pokud hledáte vyžití pro velké i malé děti v Praze, vydejte se do Řep do aktivního lesoparku. Tady najdete spoustu atrakcí ve velkém prostranství, kde budou mít děti dostatek prostoru pro to, aby se pořádně vyběhaly.

Kudy tam?

Dostanete se sem autem jak od krematoria Motol, tak z Bílé hory. Parkovat se dá bezplatně v sídlišti. Nejbližší zastávka MHD je Hlušičkova.

Co tam?

Najdete tu několik dřevěných prolézaček pro různě staré děti. Ty naše zaujalo pískové doskočiště, kde si poměřily své skokanské schopnosti se zvířaty. Škoda jen, že pískoviště není udržované – to by se hned doskakovalo lépe. Nedaleko doskočiště jsou malé zabudované trampolínky, ty naše děti bavily taky!

Na své si přijdou i rodiče, kteří se budou chtít protáhnout. Ve spodní části jsou instalovány cvičební stroje.

Naše děti zaujala dlouhá klouzačka a houpačky.

aktivní lesopark řepy

Co dalšího tu najdete?

V prostoru je i veřejné ohniště, takže nezapomeňte si s sebou vzít nějaké dřevo, sirky a nějakou pochutinu na oheň.

V horní části je rozhledna s tobogánem. Tam jsme se s dětmi zatím nedostaly, ale fotky odtud vypadají skvěle. Tak příště!

Jako bonus můžou být i letadla, která vám tu budou létat přímo nad hlavou. (Ty tudy nelétají stále.)

Na co nezapomenout?

V okolí nenajdete možnost občerstvení, je tedy nutné si svačinu vzít s sebou.

řepy lesopark

Naše hodnocení

V aktivním lesoparku se nám moc líbilo. Pro děti je tu zábava na poměrně dlouhou dobu, pořád je co zkoušet, kam lézt. Věřím, že se tu dá strávit celé dopoledne/ odpoledne (když si s sebou vezmete jídlo). My jsme aktivní lesopark navštívili ve všední den dopoledne a byli jsme tu téměř sami.

Návštěvu si užijí jak nejmladší chodci, tak myslím, že i puberťáci si tu najdou svoji zábavu.

Naše další tipy na výlety po Praze s dětmi najdete tady a naše výlety po Čechách jsou tu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Scroll to top