fbpx

Zjistěte, jak si užít Miláno v zimě s dětmi

Italské Miláno možná není destinací, kam se vydáte na rodinný prodloužený víkend, natož na dovolenou. A stalo se již zvykem, že do Milána se jezdí především za nákupy oblečení světových značek. A má to logiku, vždyť právě v toto druhé největší italské město je zároveň sídlem mnoha předních světových módních značek. Nás sem nalákaly levné letenky, které se blížily 250 Kč za osobu. A těm prostě nešlo odolat.
Strávili jsme zde 4 dny a měli jsme možnost si město pořádně projít a objevit i pár míst, kde můžete strávit klidné rodinné odpoledne a užijete si Miláno i s dětmi.

Připravili jsme pro vás procházku Milánem pro děti tak, aby se vaši nejmladší cestovatelé nenudili a město si taky užili.

Výchozím bodem je katedrála Narození Panny Marie. Ta je dominantou města a najdete ji skoro na všech propagačních fotkách. Je pátou největší katedrálou na světě. Výstavba začala na konci 14. století a dokončena byla až v roce 1965.

Vstupné do katedrály jsou 3 Eura, snížené vstupné pro děti ve věku 6-11 let jsou 2 Eura. Děti do 6 let zdarma. Můžete si také připlatit vstupenku na vyhlídku, a sledovat tak dění na Piazza del Duomo z ptačí perspektivy. Ceny najdete zde.

Z náměstí zamiřte do nádherné nákupní galerie Viktora Emanuela II. Sice si tu nejspíš nic nekoupíte, ale výška klenby i výlohy světových módních domů jsou impozantní.

Miláno s dětmi

Své kroky směřujte pěší zónou Via Dante až ke hradu Sforza. Těsně před vstupní branou stojí veliká fontána a věřím, že v létě bude okupovaná nejen milánskými holuby.

Hrad Sforza je nádherná historická pevnost, která odděluje ruch nákupního srdce města a klidného parku. Tady najdete několik jezírek, na kterých plavou spokojeně kachny.

Miláno s dětmi

Starší děti možná zaujme galerie Triennale Milano a sochy na jejich zahradě, případně nějaká jejich výstava. Naše děti na to jsou ještě malé a dovnitř jsme tedy nešli.

Hned vedle této galerie najdete vyhlídkovou věž Torre Branca, ze které je úžasný výhled na město. Zkontrolujte si otevírací dobu této památky, my jsme se do ní bohužel netrefili.

Pokud máte menší děti, určitě se s nimi zastavte v dětském hřišti u oblouku. Najdete zde původní vláček, na kterém se děti mohou svézt, autíčka, hýbací roboty a několik prolézaček. My jsme tu strávili asi dvě hodiny a Sabča nevěděla, kam dřív.

Vláček jezdí v období od března do října ve všedních dnech v časech 10:00-12:30 a 15:00-19:00, o víkendech 10:00-19:00. Listopad až únor o víkendech 10:00-17:00.

Milano s detmi
Miláno s dětmi
Kam dále?

U parku také stojí milánské akvárium. Recenze na tripadvizoru jsou různé. Akvárium je prý menší a některým lidem přišlo, že nemá smysl jej navštěvovat. Jiné názory toto místo oceňovaly jako ideální místo, kde se v létě schovat před horkem. Podívejte se na fotky a posuďte sami.

Během naší procházky projděte parkem až k oblouku kolem oblouku a na oběd si zajděte do restaurace Old Wild West, která je nejvíce baby friendly jídelnou ve městě. Mají tu dětské menu (převažují jídla s hranolkami), děti dostanou barvičky a omalovánky a hračku. Navíc o víkendu tu mají i animátorku, která děti zabaví. V dřevěných sudech si zde můžete vzít buráky a při čekání na jídlo je loupat.

Nedaleko hlavního nádraží se nachází další park, tím jsme však jen procházeli. Každopádně i zde najdete oddych a odreagování pro děti.

Nám se v Miláně moc líbilo, pár dní po našem návratu se však stala tato oblast jednou z nejpostiženější koronavirem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Scroll to top