fbpx

Náš cestovatelský rok 2021 v kostce

Končící rok 2021 byl pro naši rodinu zásadní. V únoru jsme se přestěhovali z Prahy do domku, abychom o měsíc později přivítali do rodiny dalšího člena, Teodorka. Zvládli jsme poslední cestu ve čtyřech a vydali se za dobrodružstvím už pěti. Tak jako každý rok, tak i letos, jsem si připravila článek Náš cestovatelský rok v kostce, kde shrnuji naše cesty.

Leden

Konec roku 2020 a začátek toho nového jsme strávili na ostrově Madeira, odkud jsme si přivezli spoustu vzpomínek a nechali tu kus svého srdce. Strávili jsme tu tři týdny a bylo to super!

Květen

V únoru jsme se stěhovali a od prvního březnového dne jsme nemohli opustit z nařízení vlády bydliště. V březnu se narodil Teoušek a na první společnou výpravu jsme se vydali v květnu do Polska, kousek za hranice do městečka Swieradow Zdroj. Vyjeli jsme lanovkou a prošli se po polské straně Jizerských hor a užívali si otevřené restaurace.

Červen

Jsme se na víkend vydali do Českého Švýcarska a projeli se v Hřensku Edmundovou soutěskou.

Červenec

Na začátku prázdnin jsme se vydali do jižních Čech. Víkend jsme strávili v Novohradských horách ve skvělém penzionu a já s dětmi jsme pak pokračovaly za kamarádkami k Nové Bystřici, kde jsme si necelý týden užívali les, borůvky, koupání v rybníce a výlety. Bylo to boží!

Z jihu Čech jsme zamířili rovnou na sever pod Ještěd. Protože nám nepřálo počasí, strávili jsme den v IQ parku, kde se dětem moc líbilo.

Srpen

Kamarádky, se kterými jsme trávili začátek prázdnin, jsme vzali k nám do Krkonoš a společně navštívili Farmapark Muchomůrka a Lamatreking. Bylo to moc fajn.

Září

Na začátku září jsme objevovali krásy Krušných hor, konkrétně okolí Vejprt v Yetti backpacker. Navštívili jsme zaniklou osadu Konigsmuhle, o které si zanedlouho budete moci na blogu přečíst článek.

V polovině září jsme se vydali na cestu do Jordánska. Navštívili jsme starodávné město Petra, ale největším zážitkem pro nás byla cesta pouští Wadi Rum a přespávání v poušti.

Říjen

Na začátku října jsme se vydali na kolech k Lipnu. Udělali super výlet, projeli se přívozem a objevili super kavárnu v Horní Plané.

 

Polovina října patřila prodlouženému víkendu v Moldavsku. Tady jsme navštívili hlavní město Kišiněv a samostatnou oblast Podněstersko.

Prosinec

Konec roku trávíme na ostrově Gran Canaria a jsme zvědaví, co nám přinese nový rok 2022.

Několik víkendů jsme trávili v Horním Maršově v Krkonoších a poznávali další nepoznané části našich nejvyšších hor. Měli jsme v plánu zdolat Sněžku, ale kvůli množství turistů o prázdninách jsme nakonec změnili plány.

Kam letos vedly vaše cesty? Kde se vám nejvíc líbilo?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Scroll to top