fbpx

Imaginarium – výstava, která nadchne malé i velké

Před nedávnem jsem zaregistrovala na facebooku informaci o nové výstavě pro děti v Pražské tržnici. Fotky z výstavy mě nadchly a věděla jsem, že se sem musíme s dětmi co nejdříve podívat.

Imaginárium – Výtvarný a hravý svět Divadla bratří Formanů a jejich přátel je nádherným místem, fantazie a pohádek, které jistě zaujme jak malé, tak i velké děti.

Celá výstava je interaktivní, děti si můžou všechno osahat, zapnout. Přesně takhle si představuji výstavu pro děti – žádné zákazy, volnost a radost z objevování a hraní.

Výstava je rozdělena na tři části.

U vchodu najdete velký sál, u stolu si tu mohou děti stavět z kostek, vedle si zajezdit na koních (z toho byly naši milovníci koní nadšeni), zahrát pexeso, vyfotit se v cirkusové fotostěně, vymalovat si omalovánky.

Ve vedlejší místnosti si děti mohou povodit loutky a zahrát si divadlo, prohlédnout si maňásky. Zde si také můžou vyrobit vlastní loutku nebo hračku ze dřeva. Menší děti tu ocení stavebnice. Tatínkové tu roztančí kankánové tanečnice nebo se seznámíte s animovaným filmem.

V horním patře výstavy Imaginarium je nejrozsáhlejší část výstavy. Tady mě uchvátily pohyblivé obrazy od Pavla Macka. Jsou to takové bedny, které mají kukátko. Zatočíte pákou a v bedně se vám rozhýbe nějaký obraz. Těchto obrazů tam bylo několik a byly naprosto úžasné. Podíváte se v nich do lesa s Červenou karkulkou, uvidíte scénu z Moby Dicka, tancující vlky nebo nahlédnete na dvorek. U každého obrazu jsme byli nedočkaví, co uvnitř uvidíme.

Nahoře se také nachází les s pohádkovými bytostmi, děti tu mohou kuší střílet po bazilišcích, pohoupat se na houpačce, lovit ryby, nahlédnout řezbáři do dílny nebo se podívat do děsivého kabinetu. Úplně v zadní části je nádherná instalace moře, která je jediná jen na koukání.

Spočítáte, kolik tu najdete oveček? A racků?

Věřím, že návštěva Imaginaria v Holešovické tržnici ve vás zanechá hluboký zážitek, a že se sem, stejně jako my, určitě vrátíte.

Oceňuji, že děti mohou na všechno sahat, a já jsem tak nemusela běhat s miminem v nosítku za dvouleťákem se strachem, co by mohl shodit či rozbít.

S dětmi jsme navštívili už několik výstav pro děti a tahle byla rozhodně ta nejlepší.

V Imaginariu bratří Formanů se konají také různé workshopy, sledujte proto jejich stránky pro aktuální informace.

Vstupné na výstavu je pro dospělé 100 Kč, pro děti 60 Kč a rodinné 250 Kč. V pokladně si můžete zakoupit suvenýry nebo drobné občerstvení. My jsme tu strávili asi dvě hodiny a když bych nebyla hladová, děti by si tu hrály ještě déle. Byli jsme tu ve všedni dopoledne, kdy tu nebylo tolik lidí.

Výstava končí 29.12. 2021, takže máte dost času se se s dětmi vypravit a užít si svět fantazie.

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Scroll to top