fbpx

Dováděník – deník skutečného dětství recenze

dováděník

Odrostly už vaše děti milníkovým kartičkám a jejich první alba jsou už dávno vyplněná? Přesto byste rádi uchovávali svým dětem vzpomínky na dětství? Nám se do ruky dostala kniha Dováděník aneb zážitky pro předškoláky, kterou bych vám ráda představila.

V Dováděníku zdokumentujete se svými dětmi 33 zábavných úkolů, které by měl každý malý dobrodruh zažít, než půjde do školy. Úkoly jsou rozděleny na tři kategorie – dovádění doma, venku a ve městě.

Ke každému úkolu v Dováděníku patří dvojstrana s krásnými autorskými básničkami. Dvojstranu se svým dítětem vyplníte a nalepíte fotku. Čtyři body máte předepsané, ale máte zde dost místa na to, abyste popustili uzdu své fantazii a popsali vzpomínky a zážitky podle sebe.

Většina úkolů nepotřebuje dlouhou a složitou přípravu a ani vás nebude stát moc peněz. Jde o střípky z dětství, které jsme my rodiče zažívali běžně, ale pro dnešní děti úplně běžné být nemusí.

Pamatujete si, když jste pro své rodiče připravili představení? Jak vysokou věž z kostek jste postavili nebo za co jste šli na karnevale? Takové a podobné úkoly jsou tu pro vás a vaše děti připravené.

Moc se mi líbí barevné ilustrace celé knihy a pevná kroužková vazba, díky které Dováděník vydrží až do doby, kdy jej vyplněný dáte svému dítěti, aby si připomnělo všechny krásné vzpomínky, které v dětství zažilo. Je poznat, že do něj Káťa, autorka projektu dala kus svého srdce.

Já jsem se rozhodla náš Dováděník vyplnit jako kroniku zážitků našich třech dětí. Některé aktivity by se u všech dětí asi opakovaly a takhle si budeme moci zavzpomínat společně.

Dováděník je krásný dárek nejen pro děti, ale také pro maminky, které budou moci zapisovat zážitky a vzpomínky na dětství svých dětí. A dám ruku do ohně za to, že obdarovaní budou mít z knihy opravdovou radost!

dováděník

Dováděník je určen pro předškolní děti a zakoupíte ho tady. Pro školáky vychází pokračování, ve kterém najdete nové úkoly a nové zážitky. Toto pokračování si nyní můžete koupit v předprodeji.

Máte doma podobné album vzpomínek vy? Na co ze svého dětství vzpomínáte nejraději?

Naše další články o knihách najdete tady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top