fbpx

Pat a Mat výstava v Praze ve Ctěnicích

pat a mat výstava

Troufám si tvrdit, že nešikovnou dvojici kutilů Pat a Mat většina malých dětí zná. V pražských Ctěnicích o těchto koumácích právě probíhá výstava pro děti a my jsme ji během jednoho deštivého dopoledne také navštívili.

Celá výstava Pat a Mat se nachází ve výstavních sálech v přízemí zámku Ctěnice a je zde několik místností expozice.

Malé děti rozhodně zaujme malá chaloupka, do které se mohou schovat, hrabat listí a obléknout se do montérek.

Pro školní děti je také připravený tematický pracovní list, na které odpovědi hledají na výstavě. V jedné místnosti výstavy Pat a Mat se děti seznámí s tvorbou animovaného filmu a historií seriálu. Naše děti bavilo skládat kostky s obrázky ze seriálu a lepit magnetky.

V jedné z místností vidíte malý model scén z pohádky. Ve stejné místnosti se děti mohou podívat na několik dílů seriálu.

Výstava se nám líbila. S dětmi jsme už několik výstav pro malé navštívili a ve Ctěnicích jsem byla trochu zklamaná z toho, že není tolik interaktivní jako byl třeba Večerníček, ze kterého jsme byli nadšení. Zároveň modely scén jsou od dětí oddělené pouze tenkým provázkem napnutým mezi železné posuvné sloupky. Malému dítěti těžko vysvětlíte, že se má jen koukat a za provázek netahat a nešahat. My jsme si tedy tyto modely ani nemohli pořádně prohlédnout. Náš dvouleťák pořád za zábranu tahal, chtěl ji podlézt a podívat blíž. Paní kustodka se mu marně snažila vysvětlit, že to nemá dělat, a proto jsme co nejrychleji odešli. Příště by to chtělo vymyslet jinak, aby se děti mohly podívat a exponáty nedošly k újmě a možná taky udělat výstavu trochu víc „baby friendly“ než byla.

Z čeho jsem naopak byla ve Ctěnicích nadšená, byla expozice Nádraží Praha-Těšnov a Negrelliho viadukt, kde můžete obdivovat dva velké modely s vláčky. Naše děti z nich byly nadšené a paní kustodka nám vlaky ochotně několikrát pustila.

V zadní části této expozice najdete malou hernu, kde maminky mohou v klidu nakojit nejmenší účastníky prohlídky, zatímco si ostatní děti budou kreslit na tabuli nebo hrát.

Parkovat se dá před areálem zámku. My jsme výstavu navštívili ve všední den dopoledne a místo k parkování jsme našli bez problému.

V areálu najdete občerstvení a moc pěkné dětské hřiště. Určitě si také projděte celý zámecký park. 

Vstupné je 120/70 Kč do celého areálu na všechny výstavy.  Děti do 7 let vstupné neplatí. Kočárky se nechávají v průjezdu, na výstavu se s nimi nesmí.

Pokud budete mít ještě čas, vydejte se do nedalekého Ekocentra Prales nebo navštivte Letecké muzeum ve Kbelích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Scroll to top