fbpx

Pohádková kovárna Selibov – muzeum české pohádky

pohádková kovárna selibov

Při cestě na jih Čech na prázdniny za kamarádkami jsem hledala místo, kde na chvíli děti nechat odpočinout. U hlavní cesty stála cedule Pohádková kavárna Selibov, a hned jsem věděla, že to je ideální místo k odpočinku. Jsem kavárenský tip, resp. před mateřskou jsem milovala čas v kavárnách s knihou v ruce.

Ke svému překvapení jsem zjistila, že se nejedná o kavárnu, ale kovárnu, která se nachází nedaleko Písku ve vesnici Selibov. Ale z tohoto zjištění jsem nebyla nijak zklamaná, ale s dětmi jsme se těšily, co nás v kovárně čeká.

Areál je rozdělen na dvě budovy Pohádkovou kovárnu a Pohádkovou maštal, které se nacházejí kousek od sebe. Parkovat se dá v blízkosti areálů.

V kovárně je pokladna a na zahradě si děti mohou prověřit své znalosti pohádek. Za každou správnou odpověď získají do karty razítko a za celou vyplněnou kartu dostanou odměnu. Uvnitř Pohádkové kovárny se s vílou, princeznou nebo skřítkem se můžete podívat na to, jak chaloupku osídlila pohádková havěť. Potkáte hastrmany, Jeníčka s Mařenkou nebo čerty – ale těch se bát nemusíte, jsou moc hodní, protože jsou pohádkoví!

Na zahradě Pohádkové maštale se projdete pohádkovým bludištěm, kde můžete potkat kašpárka na koni, princeznu s králem i velkého medvěda. Když se vám podaří dojít až do domečku, uvidíte, kdo v něm bydlí.

Našim dětem se moc líbila vláčkodráha, kterou mohly samy pouštět.

Uvnitř maštale je dílna, kde můžete vybarvovat masky, nebo sádrové odlitky a mnoho dalších kreativních aktivit. Zde se také občerstvíte.

V chlívku také bydlí dva roztomilí oslíci.

Vstupné je jednotné – 75 Kč a platí děti od 2 let.

Pohádkovou kovárnu v Selibově můžete navštívit v jakémkoli počasí, najdete tu aktivity venku i vevnitř. Pro aktuální otevírací dobu sledujte jejich facebookové stránky. 

Paní majitelka je moc milá paní, na které je vidět, že Pohádkovou kovárnu tvoří s láskou a my jsme byli z této návštěvy nadšení. Pokud budete mít s dětmi někdy cestu kolem, určitě se tady zastavte.

Naše další tipy na výlety s dětmi po Čechách najdete tady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Scroll to top