fbpx

Vystoupejte na rozhlednu Vysoký vrch u Kyšic

rozhledna vysoký vrch

Výlety na rozhledny máme moc rádi. Tentokrát se s námi můžete vydat na rozhlednu Vysoký Vrch, která se nachází na samé hranici Křivoklátských lesů a je z ní úžasný výhled do krajiny.

Auto nechte ve vesnici Poteplí, kde se můžete před cestou občerstvit v Hospodě U Netopýra.

Cesta začíná podél potoka Loděnice chatovou oblastí, kterou brzy opouštíme, abychom se vydali směrem vzhůru do lesa. Příjemné stoupání se na závěr cesty změní v pořádný výstup, kdy budete možná potřebovat i ruce na přidržování. Kameny tu mohou být vlhké a kluzké. Výstup na Vysoký vrch bych tedy doporučovala dětem v nosítku nebo zkušeným malým turistům.

Na úplný vrchol se nedostanete kočárkem. My jsme ho museli nechat se spícím Štěpánkem a tátou dole pod kopcem.

rozhledna vysoký vrch

Na Vysokém vrchu najdete dřevěnou rozhlednu ve tvaru jehlanu, která byla postavená v roce 2007 a je vysoká 10 metrů. Z rozhledny je výhled na okolní obce a při dobré viditelnosti můžete pozorovat i Brdy a západní hranici Prahy s paneláky. Na vrchol rozhledny se dostanete po nejištěném žebříku, doporučila bych jej tedy starším dětem.

Je zde i ohniště, houpačka, na které se můžete zhoupnout a vyfotit. Na samém vrcholu se nachází kamenná (Palachova) mohyla, založená koncem 60. let min. století v návaznosti na tragickou smrt studenta Jana Palacha.

Jděte se také podívat dále až za rozhlednu. Pohled na zapadající slunce mezi skalami je tu opravdu magický.

rozhledna vysoký vrch

Celá trasa má necelých 5 km, zaleží na tom, kterou cestou se vydáte. Většina lesních cest vás dovede zpátky do Poteplí. (viz mapa níže)

My jsme se sem vydali na začátku prosince, kdy nám přálo teplé počasí a nepotkali jsme tu mnoho lidí. Někdy tu bývá trochu rušno.

Pokud vás krajina Křivoklátska a okolí okouzlila tak jako nás, můžete se vydat na výlet u Unhoště kolem mlýnů. Případně naše další tipy na výlety po ČR najdete tady.

Trasa výletu

Fotogalerie

 

close

AHOJ!

Pokud nechceš zmeškat žádnou z novinek na našich stránkách, přihlas se k odběru newsletteru.

Nezapomeň zkontrolovat složku Hromadné nebo Spam.

Kliknutím souhlasíš se sdílením zadaných údajů pouze za účelem zasílání novinek a newsletteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top