fbpx

Zvídavci – kartičkové hry pro všechny zvídavé děti a dospělé

zvídavci

Nedávno jsem na hithit objevila kampaň na výrobu zvířátkové karetní hry Zvídavci. Hry mě moc zaujaly, rozhodla jsem se je podpořit a udělat dětem i sobě radost.

Ještě před Vánoci nám kartičky dorazili domů a já bych se s vámi ráda podělila o své dojmy.

Jedná se o karetní hru zaměřenou na zvířata. Nápad rodičů Lucky a Davida, kteří se snažili najít odpovědi na otázky svých dvou zvídavých dcer:

,,A nám nezbylo nic jiného, než strávit hodiny, dny, týdny a měsíce hledáním odpovědí. Tu práci jsme si dali a s pomocí fascinujících fotografií vytvořili kartičky. Odměnou nám byly udivené obličeje našich dcer, když přišly na kloub některé ze svých životních záhad. Navíc jsme si také užili spoustu legrace. Ne, že by byly vtipné, ale my si zkoušeli představit, jaké to asi je, když se vám na zimu zmenší mozek nebo co kdybychom měli na nohou a rukou jiný počet prstů. Běhali jsme jako gepard a také jako lenochod. Prostě jsme nad kartičkami zažili s našimi dětmi spoustu legrace. “ 

Kartičkovou hru Zvídavci si můžete objednat v těchto variantách:

Světoví rekordmani

Seznámí vás se zvířaty, která jsou něčím unikátní. Věděli jste třeba, které zvíře má oko větší než mozek?

Sada obsahuje 48 kartiček.

Světoví rekordmani II

Pokračovací série předchozí hry obsahuje 42 kartiček. Je možné je přidat k předchozím rekordmanům nebo hrát zvlášť. Tato řada je však složitější.

Naši sousedi

Víte, kdo k vám chodí na zahrádku? Koho můžeme potkat v lese? Sada „Naši sousedi“ obsahuje 49 kartiček se zajímavostmi o zvířatech, které můžeme potkat v naší přírodě.

Pokud budete chtít udělat obdarovanému opravdu velkou radost, využijte možnost personalizace karty u sady Světoví rekordmani, která popisuje člověka. Místo ilustračního snímku vám na tuto kartičku vytisknou fotografii vašeho dítěte, kterou při objednávání zašlete. My jsme si ji nechali udělat a děti jsou nadšené, že mezi ostatními zvířaty vidí i sebe.

Hra je dle výrobců vhodná pro děti starší 4 let.

zvídavci

Junior

Doma máme variantu Zvídavci Junior, která je určená pro děti ve věku od 3 let. Najdete tu kartiček, na kterých jsou vyobrazena známá zvířata z několika prostředí.

Fotografie jsou vybírány tak, aby na nich byl jak rodič, tak i mládě. Dítěti přečtete text, na kterém se mu daný živočich představuje a dítě bude hádat. Odměnou za uhádnuté zvířátko mu bude kartička. Texty jsou jednoduché a hádaná zvířata není složité uhodnout.

Tyto kartičky s námi absolvovaly několik cest a hodily se nám taky třeba v restauraci na zabavení dětí při čekání na jídlo. Zároveň nám pomáhají u našeho Štěpíka při procvičování zvířat a jejich zvuků. Moc se mi líbí fotky zvířat.

Sady karet jsou opatřeny větší textilní gumičkou, díky níž se vám hned nepoztrácí a gumička se poměrně dobře hledá. I když by se kartičky náhodou ztratily, nemá to na hru vliv.

Kartičkovou hru Zvídavci máme doma chvíli, ale už si ji děti stačily oblíbit. Rozhodně ji doporučujeme!

Naše další recenze najdete tady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top