fbpx

Na výlet do Berouna – na medvědy i na rozhlednu

beroun medvedi výlet
Možná si je pamatujete z Večerníčku –  tři medvědí bratři Vojta, Kuba a Matěj. Po natáčení Večerníčku našli azyl v Berouně na Městské hoře. Před několika lety slavné trio opustil medvěd Vojta, který už je v medvědím nebi, ale zbývající dva medvědy zde můžete navštívit, když se vydáte do Berouna na výlet.

Letos v polovině ledna berounští medvědí bratři oslavili už 20. narozeniny a vypadá to, že sil mají stále dost.

Pokud pojedete autem, zaparkujte ho v centru a vydejte se kolem polikliniky na Městskou horu. Trasa je sjízdná i kočárkem.

Samotné medvědárium je poměrně velký oplocený výběh, kde mají medvědi dostatek místa k volnému pohybu, zároveň zde mají přístřešek, kde přes zimu „přespávají“. Celý areál je kolem plotu možné obejít a pokud zrovna nejsou medvědi uvnitř, můžete je pozorovat z laviček, které se nacházejí ve spodní části areálu.

Všechny malé i velké děti rozhodně ocení i hezké dětské hřiště, které je při pěkném počasí plné dětí. Jsou zde dřevěné houpačky, klouzačky a prolézačky, a ve stánku s občerstvením si můžete pochutnat na palačince. Najdete zde i mobilní toaletu. 😉

Vstupné do berounského medvědária se neplatí, ale v horní části u medvědího přístřešku můžete vhodit  peníze na podporu Kuby a Matěje.

medvedi beroun vylet

Jak píšeme v úvodu, medvědárium se nachází v Berouně na Městské hoře, na které najdete i rozhlednu. K té vede cesta přímo od medvědů. Z rozhledny se vám naskytne krásný výhled na jižní část Berouna, děti budou určitě také nadšené. Do fotografií přikládám rozpis otevíracích hodin rozhledny. Pokud ji budete chtít navštívit, rozhodně se informujte o otevíracích hodinách, ať nedopadnete jako já, a nevidíte jen zámek na mřížích.

Vstupné na berounskou rozhlednu je opravdu symbolické: dospělý 12 Kč, dítě 6 Kč.

K rozhledně se dostanete i s kočárkem, jen v posledním úseku je několik schodů.

Až si vaše děti dostatečně pohrají, vy se pokocháte výhledem z rozhledny a pozorováním medvědů, můžete se vrátit do centra města, kde najdete spoustu míst, která stojí za to vidět a proč se sem vydat na výlet.
  • Beroun má krásné náměstí, kde se konají pravidelné hrnčířské trhy.
  • Město má zachovalé původní opevnění.
  • U řeky Berounky můžete krmit kachny a labutě.
  • Vyhlášené burgery mají v Black Dog.
  • Na ostrově najdete moc dobrou palačinkárnu.
  • Doporučena nám byla také kavárna Rambajs s pěknou podkrovní herničkou a venkovním hřištěm. Tam jsme zatím nebyli, ale určitě příště vyzkoušíme. Děkujeme Lucce za tip. 😉

Naše další tipy na výlety najdete zde a pokud byste se i vy chtěli podělit o váš oblíbený výlet, dejte nám prosím vědět.

Pokud znáte někoho, kdo by tento tip na výlet ocenil, budeme rádi za sdílení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top