fbpx

Na výlet do Berouna – na medvědy i na rozhlednu

beroun medvedi výlet
Možná si je pamatujete z Večerníčku –  tři medvědí bratři Vojta, Kuba a Matěj. Po natáčení Večerníčku našli azyl v Berouně na Městské hoře. Před několika lety slavné trio opustil medvěd Vojta, který už je v medvědím nebi, ale zbývající dva medvědy zde můžete navštívit, když se vydáte do Berouna na výlet.

Letos v polovině ledna berounští medvědí bratři oslavili už 20. narozeniny a vypadá to, že sil mají stále dost.

Pokud pojedete autem, zaparkujte ho v centru a vydejte se kolem polikliniky na Městskou horu. Trasa je sjízdná i kočárkem.

Samotné medvědárium je poměrně velký oplocený výběh, kde mají medvědi dostatek místa k volnému pohybu, zároveň zde mají přístřešek, kde přes zimu „přespávají“. Celý areál je kolem plotu možné obejít a pokud zrovna nejsou medvědi uvnitř, můžete je pozorovat z laviček, které se nacházejí ve spodní části areálu.

Všechny malé i velké děti rozhodně ocení i hezké dětské hřiště, které je při pěkném počasí plné dětí. Jsou zde dřevěné houpačky, klouzačky a prolézačky, a ve stánku s občerstvením si můžete pochutnat na palačince. Najdete zde i mobilní toaletu. 😉

Vstupné do berounského medvědária se neplatí, ale v horní části u medvědího přístřešku můžete vhodit  peníze na podporu Kuby a Matěje.

medvedi beroun vylet

Jak píšeme v úvodu, medvědárium se nachází v Berouně na Městské hoře, na které najdete i rozhlednu. K té vede cesta přímo od medvědů. Z rozhledny se vám naskytne krásný výhled na jižní část Berouna, děti budou určitě také nadšené. Do fotografií přikládám rozpis otevíracích hodin rozhledny. Pokud ji budete chtít navštívit, rozhodně se informujte o otevíracích hodinách, ať nedopadnete jako já, a nevidíte jen zámek na mřížích.

Vstupné na berounskou rozhlednu je opravdu symbolické: dospělý 12 Kč, dítě 6 Kč.

K rozhledně se dostanete i s kočárkem, jen v posledním úseku je několik schodů.

Až si vaše děti dostatečně pohrají, vy se pokocháte výhledem z rozhledny a pozorováním medvědů, můžete se vrátit do centra města, kde najdete spoustu míst, která stojí za to vidět a proč se sem vydat na výlet.
  • Beroun má krásné náměstí, kde se konají pravidelné hrnčířské trhy.
  • Město má zachovalé původní opevnění.
  • U řeky Berounky můžete krmit kachny a labutě.
  • Vyhlášené burgery mají v Black Dog.
  • Na ostrově najdete moc dobrou palačinkárnu.
  • Doporučena nám byla také kavárna Rambajs s pěknou podkrovní herničkou a venkovním hřištěm. Tam jsme zatím nebyli, ale určitě příště vyzkoušíme. Děkujeme Lucce za tip. 😉

Naše další tipy na výlety najdete zde a pokud byste se i vy chtěli podělit o váš oblíbený výlet, dejte nám prosím vědět.

Pokud znáte někoho, kdo by tento tip na výlet ocenil, budeme rádi za sdílení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Scroll to top