fbpx

Na návštěvu za pohádkovými bytostmi na Staré hrady

zamek stare hrady

Dlouhé výklady průvodců na hradech a zámcích nejsou nic pro mě. Většinu z toho, co slyším, bohužel brzy zapomenu. Malé děti to budou mít podobně a na prohlídkách je asi dlouho neudržíte v klidu. Pokud chcete s dětmi navštívit hrad nebo zámek, na kterém se nebudou nudit, vydejte se na Staré hrady.

Hrad a zámek Staré hrady se nachází několik kilometrů jižně od Jičína, areál není příliš nápadný. A dám ruku do ohně za to, že se tu vašim dětem bude líbit.

Zámek vznikl přestavbou gotické tvrze, která byla postavena na konci 14. století Vilémem ze Staré u starší tvrze ze 13. století.   V letech 1571-73 byla přestavěna na renesanční zámek. Opraven byl v 2. polovině 20. století a od roku 2007 patří rodině Sukových. Přístupným se stal o rok později, v roce 2008.

Nabízí dětem i rodičům nevšední zážitek, který je ušitý na míru těm nejmenším návštěvníkům.

Pokud si děti chtějí zkrátit čas při čekání na prohlídku, mohou si zde vyzkoušet létání na košťatech. Košťata tu mají v různých velikostech a v různých modelech. 🙂

staré hrady

Prozkoumat tajemství zámku můžete v několika okruzích:

Hradní pohádková půda je obydlená čarodějnicemi, strašidly a skřítky. Projdete pohádkovou almarou a uvidíte časostroj, který vás vezme do pohádky. Letošní rok se nově na pohádové půdě usadili Obří rubínoví draci Rubijáni, kteří tu hlídají poklad samotného dračího krále Rozumbraďáka XVI.

My jsme se tentokrát vydali do zámeckého pohádkového podzemí, kde mají své příbytky různé pohádkové postavy. Nejvíc nás okouzlili smaragdoví draci a čerti. Sklepení je poměrně rozsáhlé a pohádkových postaviček tu najdete opravdu hodně. U každé scény najdete vtipný popisek se jmény jednotlivých bytostí a s jejich příběhem.

V okruhu Zdravosvět a dračí království navštívíte v zámeckých prostorách zábavně naučnou cestu do světa zdraví. Skřítkové baciláci se víle Vitamíně rozutekli po zámku, tak je potřeba je najít. Kromě pohádkových bytostí ze Zdravosvěta a Dračího království na Vaši návštěvu čekají i víly, draci, skřítkové, obři, čertíci a vodníci.

zámek staré hrady

Pohádkové prohlídky jsou určené dětem od 3 let.

Na nádvoří si všichni rytíři mohou koupit svou novou dřevěnou výzbroj nebo různé amulety, případně si nechat namalovat obličej.

V areálu najdete krčmu, kde se můžete najíst. My jsme si zde jídlo ale nedávali.

Ve Starých hradech se nám moc líbilo. Rozhodně se podívejte na jejich stránky, kde najdete přehled akcí, vstupného nebo si můžete stáhnout nějaké jejich připravené materiály (omalovánky apod.)

Parkovat se dá přímo před hradem, zaplatíte 50 .

Naše další tipy na výlety najdete tady.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top