fbpx

Naše zkušenost s e-shopem Lesní skřítek

lesni skritek eshop

Na začátku prázdnin jsem dostala nabídku z e-shopu Lesní skřítek otestovat jejich produkty a představit je našim čtenářům.

Lesní skřítek je rodinný eshop, který vede Alča z Brna a nabízí vybavení pro malé dobrodruhy a výletníky, lesní školáky.

Protože mají naše děti na cestách pořád hlad, zajímala jsem se o svačinové produkty, a jelikož naše děti milují ovocné kapsičky, ale jejich ekologická stopa je znatelná, vybrala jsem produkty, které podporují myšlenku Zero Waste.

Vybrali jsme si k testování plnitelnou kapsičku ze silikonu.
 • V prodeji je několik velikostí a barevných kombinací pro kluky i holky.
 • Kapsička se dá mýt v myčce na nádobí.
 • Všechny díly kapsičky se dají rozložit a umýt. Nikde nezůstává zanesená přesnídávka, jak se mi stávalo u kapsiček koupených v řetězci s drogerií.
 • Kapsičku můžete naplnit čím chcete, u „pítka“ je možné vyndat membránu, podle toho, jak moc hustý obsah dovnitř dáte. Zároveň díky této membráně nedojde k vylití obsahu a vaše dítě zůstane čisté. (Pokud tedy nebude obsah prskat.)
 • Víte, čím je kapsička naplněná a máte přehled o tom, co vaše dítě jí. (Nemusíte číst složení a obsah cukru.)
 • Jako malý nedostatek vidím to, že dítě nemá šanci veškerý obsah vycucnout. Tady může pomoci lžička nebo rodič.

Já osobně jsem z kapsičky nadšená. Moje děti však méně. Některé kombinace, které jim dovnitř dám jim prostě nechutnají a já je musím sníst sama. 😀 Holt si asi budou muset zvyknout na to, že uvnitř není tolik cukru, jako bylo v kupovaných ovocných kapsičkách.

lesni skritek recenze

Druhým produktem je velká svačinová kapsa, díky které můžete omezit používání igelitových sáčků na balení svačin.

Je produktem české firmy MagsBags, která se zaměřuje na výrobu stylových ekologických sáčků. V jejich sortimentu najdete nejen sáčky na svačiny v různých velikostech (od jednorohlíkovky až po velké sáčky, kam se vejde několik toastů), ale i různé kosmetické žíňky, odpadkový koš do auta, obědové tašky nebo sáčky na chleba.

Zpět ale k naší kapse. My jsme si vybrali největší velikost, protože máme doma velké jedlíky. Vejde se do ní spousta křupek, toasty, několik namazaných rohlíků nebo nějaká buchta.

 • Je vyrobená ze dvou vrstev. Svrchní je bavlna, uvnitř je nylonová látka, která nepropustí vodu.
 • Dá se prát v pračce (bez aviváže).
 • Nahradí igelitové obaly, potravinové folie a alobal.
 • Slouží k opakovanému použití.
 • Zavírá se suchým zipem, díky kterému je možné regulovat velikost kapsy.

V neposlední řadě musím zmínit, že slouží i místo igeliťáku, když nemáte kam dát počůrané oblečení.

V nabídce eshopu Lesní skřítek najdete mnohem víc věcí, které se vám budou hodit na výlety nebo do lesní školky. Doporučuji sledovat i jejich instagram, kde Alča dává informace o různých akcích. Pokud jste z Brna, můžete se do obchodu vydat i osobně.

Nesním zapomenout na to, že heslem Zero Waste se Lesní skřítek řídí i v oblasti balení zásilek, pro které využívá recyklované krabice. V balíčku jsme i jako pozornost dostali malé pastelky, které se hodí do batohu na zabavení dětiček při čekání.

Nákup na eshopu Lesní skřítek doporučuji všem, kteří chtějí podpořit malou firmu, díky které si jedna mamka plní sen, také rodičům, kterým není lhostejné, co a jak jejich děti jedí, a výletníkům, kterým se na cesty hodí různé vychytávky. V neposlední řadě zde můžete své děti na výlet do přírody také vhodně obléknout a obout.

lesní skřítek recenze

Jejich poselství si můžete přečíst zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top