fbpx

Navštivte Kladenský zámek a výstavu o Krtkovi

kladno krtek výstava

Postava Krtka provází dětstvím už spoustu generací. Věděli jste ale, že jeho „otec“  Zdeněk Miler se narodil na Kladně? Právě kvůli tomu připravilo město Kladno v krásném kladenském zámku výstavu, věnovanou svému slavnému rodákovi.

Zdeněk Miler začal svou uměleckou dráhu ve zlínských filmových atelierech a v roce 1945 začal pracovat v barrandovském studiu Bratři v triku, pod vedením Jiřího Trnky. Logo studia, tři kudrnatí malí kluci v námořnických tričkách, je jeho dílem. Jeho prvním samostatným dílem se stal animovaný příběh O milionáři, který ukradl slunce.

Výstava je umístěna ve dvou místnostech – první je spíše pro rodiče a starší děti. Zjistíte zde, jak se taková pohádka animuje, dozvíte se zajímavosti o Krtkově cestě do vesmíru a seznámíte se s životem Zdeňka Milera. Mne zaujaly skici pohádek a fotky z vesmírné mise. Celé místnosti vévodí Krtek v raketě.

kladno krtek výstava

Druhá místnost je rájem pro všechny malé milovníky Krtečka. V krásně vytvořené herně se děti mohou vyfotit v raketě, sjet se po klouzačce z krtince nebo si vybarvit obrázek. Na velké obrazovce jsou zde promítány pohádky o krtkovi. Z herny jsem byla nadšená nejen já, ale i všechny děti.

V rámci vstupného navštívíte také štolu, která se nachází hned pod kladenským zámkem. Není velká, ale naše malá cestovatelka z ní byla nadšená.

Na výstavu o Krtečkovi jsme se moc těšili, ale osobně jsem byla trochu zklamaná z toho, že byla pouze ve dvou místnostech. Myslím, že autorovo dílo je tak rozsáhlé, že by si jistě zasloužilo trochu podrobnější zpracování. Nebylo by od věci představit i další díla Zdeňka Milera, protože i jeho pohádky o Cvrčkovi a Štěňátku jsou notoricky známé.

Zároveň je trochu škoda, že výstava je přístupná pouze o víkendech a musíte si svoje místo zarezervovat.

kladno zámek výstava krtek

Vstupné na výstavu : dospělí 90 Kč ● děti od 2 let, studenti, ZTP, senioři 50 Kč ● rodiny s dětmi (rodiče + max. 3 děti) 250 Kč.

Upozornění – v pokladně nelze platit kartou. 

Kladenský zámek má krásnou zámeckou zahradu, kde žijí medvědice (ty jsme bohužel neviděli) a v současné době zde probíhají dvě výstavy soch. Najdete zde dětské hřiště a piano, na které si můžete zahrát.

Naše další tipy na výlety najdete tady.

kladno zámecká zahrada

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top