fbpx

Zažijte tajemnou atmosféru v magickém chrámu v Panenském Týnci

panenský týnec

Mezi nejmystičtější místa u nás patří bezpochyby nedostavěný gotický chrám nejspíše ze 14. století, který můžeme najít v okrese Louny v městyse Panenský Týnec. Toto místo přitahuje psychotroniky, léčitele, duchovní, umělce, ale i obyčejné lidi, kteří zde čerpají pozitivní energii. Vydejte se na výlet do Panenského Týnce s námi.

My jsme se tam vydali na začátku října, kdy nás doprovázely poslední teplé sluneční paprsky babího léta, které dokreslovaly atmosféru tohoto mystického místa.

gotický chrám

Nenápadně poslouchám vyprávění muže, který sem údajně jezdí několikrát měsíčně čerpat energii, která mu vyléčila bolavá záda. Jsem na vážkách, zda tomu věřit či ne. Zavírám oči a zkouším se naladit na pozitivní vlny. Hovor lidí mě však nenechá se soustředit. Neumím si moc představit, jak zde mohou probíhat seance, když sem jezdí autobusy plné lidí. Já mám raději místa, kde jsem sama a kde se sama na sebe můžu soustředit. Přesto nezpochybňuji, že pro někoho právě nedostavěný gotický chrám v Panenském Týnci může mít vliv. Já jsem podobnou atmosféru zažila během našeho výletu po Irsku.

panenský týnec

Viděla jsem také fotky ze svateb, které se v Panenském Týnci pořádají. Snad tajemná síla dodá novomanželům potřebnou sílu a porozumění, aby jim manželství vydrželo.

Procházka kolem chrámu, přilehlé zahradě chrámu a zasloužený teplý čaj v místní hospůdce stály za to. Třeba zde příště potkáme méně lidí a možná se nám magická síla chrámu dostane více pod kůži.

Z Panenského Týnce se ještě vydáváme k menhiru, který se tyčí na poli nedaleko u obce Klobuky. Menhir se nazývá Kamenný pastýř a stojí v poli. Pohodlně se k němu dostanete po pěšince, auto musíte zaparkovat na krajnici silnice.

menhir pastýř

Cesta z Prahy do Panenského Týnce trvá necelou hodinu. Naše další tipy na výlety po naší zemi najdete tady.

Zajímavý článek si můžete přečíst zde.

Navštívili jste Panenský Týnec? Cítili jste jeho atmosféru? Nebo máte jiný tip na podobné magické místo? Dejte nám vědět v komentáři. 🙂
close

AHOJ!

Pokud nechceš zmeškat žádnou z novinek na našich stránkách, přihlas se k odběru newsletteru.

Kliknutím souhlasíš se sdílením zadaných údajů pouze za účelem zasílání novinek a newsletteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top