fbpx

Úžasný den v Zooparku Chomutov – safari a jízda vláčkem

zoopark chomutov

Už jste o nás možná zjistili, že s dětmi rádi navštěvujeme všelijaká místa, kde se můžeme setkat se zvířátky. Už nějakou dobu jsem měla v merku Zoopark v Chomutově, který je největší zoologickou zahradou u nás. V polovině prázdnin míříme do Krušných hor a návštěva Zooparku v Chomutově bude skvělou zastávkou.

Zoopark najdete u Kamencového jezera, které nás v horkém dni lákalo k osvěžení. Chvíli jsem si i říkala, jestli nedáme přednost koupání a zvířátka nenecháme na jindy, ale nakonec zvítězila zvířata a jsem za to moc ráda.

Parkovat můžete buď přímo před Zooparkem, kde se platí 40 Kč, nebo u Kamencového jezera, kde je parkovné zdarma, ale během léta budete mít možná problém najít volné místo.

Během prázdnin můžete s dětmi jet vyhlídkovým vláčkem Amálka, který vás proveze celou zoologickou zahradou, dostanete se až ke skanzenu Stará Ves. Děti budou jistě nadšené. Jízdné je 50 Kč pro každého cestujícího staršího 3 let. Nezapomeňte si zjistit jízdní řád v době vaší návštěvy.

eurosafari chomutov

Současně s Amálkou se můžete vydat poznávat Zoopark i Safari Expresem. Mohutný džíp vypadá jako opravdové safari auto a projedete s ním nejen celou zoo, ale nakonec se dostanete i do obory Eurosafari, která nás opravdu nadchla. Obora je obrovská pláň, kde můžete sledovat zvířata v bezprostřední blízkosti. Průvodce celou cestu komentuje, co kde vidíte a vypráví zajímavosti Zooparku Chomutov.

Nejdříve jsme potkali stádo skotského náhorního skotu i s mladými telaty, kteří odpočívali ve stínu. Dále jsme potkali několik skupin muflonů. Místní stádo údajně čítá přes 100 jedinců. Měli jsme jedinečnou možnost pozorovat jelena evropského, jak se mu „svlékají“ parohy. Viděli jsme rodinku zubrů, kteří si přímo u našeho safari expresu pochutnávali na mrkvi od našeho průvodce. Jako poslední jsme zahlédli dvojici jaků, které naše přítomnost nijak nevyvedla z míry.

Z obory Eurosafari se vracíme do skanzenu Stará Ves, kde nám pan průvodce vypráví, že je možné se ve skanzenu i ubytovat. Součástí ubytování je i péče o místní ovečky a slepice. To musíme vyzkoušet!

skanzen stara ves

Zajímavý pohled na skanzen umocňují barevné paneláky, které stojí hned za původními budovami statku.

Dále se už vracíme do areálu Zooparku Chomutov, míjíme obory s maďarským skotem, oslíky a vracíme se ke stanovišti našeho expresu.

Kromě výše zmíněných zvířat zde můžete obdivovat medvědy, různé druhy dravců, jelenů, buvolů, losy, velbloudy a spoustu dalších druhů zvířat.

V neposlední řadě bych chtěla zmínit, že je možné Zoopark v Chomutově podpořit adopcí zvířat.

Zoopark nabízí ještě další druhy zážitků – můžete se po zoo projet kočárem, zúčastnit se komentovaného krmení zvířat nebo komentované prohlídky. Dokonce je možné tu uspořádat svatbu. 

zoopark chomutov

V Zooparku Chomutov je super, že je zde hodně stromů a vy se tak můžete schovat před sluníčkem. V areálu najdete několik restaurací, my jsme vyzkoušeli pouze stánek se sušenkami, takže nevíme, jak zde vaří.

Vstupné do Zooparku Chomutov zjistíte tady a je možné si zakoupit vstupenky online. Všude se dostanete v pohodě kočárkem a odrážedla můžete vzít s sebou.

Jak asi ze článku vyplývá, nejvíce nás zaujala projížďka v oboře Eurosafari, kde jsme mohli obdivovat zvířata opravdu zblízka. Neměli jsme však dostatek času, abychom si celou zoologickou zahradu v klidu prošli. Proto se sem určitě zase vrátíme.

Naše další tipy, kde můžete navštívit zvířátka, najdete tady. A pokud máte tip na super  místo, které zatím nemáme v seznamu, dejte nám určitě vědět do komentáře.

Pokud znáte někoho, kdo hledá inspiraci s dětmi na výlet za zvířaty, budeme rádi za sdílení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top