fbpx

Kamýk nad Vltavou – ideální místo na rodinný výlet

Nedávno jsem na facebooku objevila tip na projížďky na vorech, které se konají každý prázninový víkend v Kamýku nad Vltavou a říkala jsem si, že by to mohl být skvělý zážitek. O pár dní později jsem na instagramu objevila fotky úžasného magického místa Vrškamýk, který je na okraji Kamýku a bylo rozhodnuto, kam povede náš víkendový rodinný výlet.

kamýk nad vltavou vory

Nás čeká projížďka z Kamýku až ke stejnojmenné přehradě a trvá asi hodinu. Během plavby se dozvíte o historii vorařství na řece Vltavě, které stromy jsou nejkvalitnější pro použití ve stavebnictví a také perličky z života vorařů a šífařů. Zajímavostí je například to, že tyto vory se vyráběly bez použití jediného hřebíku nebo to, že první zmínky o voroplavbě po Vltavě jsou datovány už v 11. století, kdy se plavilo dřevo ze Šumavy až do německého Hamburku.

kamýk nad vltavou vory

Počasí nám přálo a plavbu jsme si moc užili.

Plavby se konají každý víkend do 16.srpna v časech 10.00, 13.00, 14.30 a v sobotu také v 18., kdy je možné si po návratu opéct buřt. Za plavbu se platí dobrovolný příspěvek. Je nutné si své místo zarezervovat na telefonním čísle 318 677 171 nebo na mailu infocentrum@obeckamyk.cz.

Po návratu jsme se vydali na oběd do restaurace U Vltavy, který tedy nebyl moc dobrý.

Odtud jsme se vydali ke zřícenině hradu Kamýk. Přírodní cesta nás dovedla až ke vstupu do areálu zříceniny. Zde zaplatíte vstupné 10 Kč plné, 5 Kč snížené vstupné. Hned u vchodu najdete vyhlídkovou věž Vrškamýk, krásné hřiště inspirované středověkem, můžete si zde prohlédnout model hradu. Na dohled máte i ovčín, ve kterém však v době naší návštěvy nebyly žádné ovce. Po cestě jsou umístěny i interaktivní informační tabule.

kamýk nad vltavou

Odtud pokračujete dále kolem sadu, až dojdete ke vstupní lávce ke zřícenině hradu Kamýk. Místo je fotogenické a nebudete vědět, jaký kus kamenného zdiva fotit dřív. My jsme měli štěstí a během naší návštěvy jsme potkali asi jen čtyři skupinky dalších turistů a mohli jsme si užít atmosféru zříceniny hradu Kamýk chvilkami úplně o samotě.

zřícenina hradu kamýk

Musím říct, že celý areál je postaven citlivě a je to tu opravdu krásné. Konají se zde různé akce a dokonce jsem viděla i fotky ze svatby na tomto místě.

Cesta zpátky vede alejí, kde teď kvetou lípy a krásně voní. Pokud se vydáte na výlet v blízké době, hned u vstupu k hradu objevíte rozkvetlé fialové pole.

Náš výlet jsme zakončili výbornou zmrzlinou U Ádi. Na břehu Vltavy najdete taky moc krásné dětské hřiště. To jsme tentokrát bohužel nestihli. Nedaleko Kamýku nad Vltavou najdete také známou Solenickou podkovu, kam se určitě vydáme příště.

Výlet na zříceninu hradu Kamýk je vhodný s kočárky i odrážedlem. Na voru byla naše tříletá jedna z nejmladších. Záleží, jestli vaše mladší dítě vydrží hodinu v klidu sedět. Vesty nám na voru zapůjčili zdarma.

zřícenina hradu kamýk

Naše další tipy na výlety najdete tady a pokud vás náš výlet zaujme, budeme rádi, když ho budete sdílet. Věřím, že vaše děti budou nadšené.
close

AHOJ!

Pokud nechceš zmeškat žádnou z novinek na našich stránkách, přihlas se k odběru newsletteru.

Nezapomeň zkontrolovat složku Hromadné nebo Spam.

Kliknutím souhlasíš se sdílením zadaných údajů pouze za účelem zasílání novinek a newsletteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top