fbpx

Ještě jednu stránku, prosím – výstava o dětských knihách pro malé i velké knihomoly

vystava detska kniha

Pokud máte doma milovníky knih nebo se k nim řadíte i vy sami, rozhodně by vašemu čtenářskému oku neměla uniknout výstava Ještě jednu stránku, prosím, kterou si můžete prohlídnout v krásných prostorách zámku v Roztokách u Prahy.

Vernisáž proběhla na konci května a do roztockého zámku se budete moci přijít podívat na knihy až do neděle 27. září 2020

Výstava představuje na pozadí původní české i světové autorské literární tvorby pro děti a mládež dětskou literaturu jako kouzelný svět fantazie.

Výstava představuje svět knih pro děti od minulých staletí až do současnosti. Cílem je, aby podněcovala pomocí odkazů na oblíbené či méně známé hrdiny a příběhy k lásce ke čtení, objevování a poznávání. 

středočeské muzeum roztoky

Samotná expozice je rozdělena podle žánrů. Vejdete do skříně z příběhu Letopisy Narnie, seznámíte se s žánry sci-fi, horor a fantasy. Zjistíte, jaké bájné bytosti můžete v literatuře (a nejen tam) potkat a starší děti si mohou třeba i vytvořit vlastní komiks. Moc se mi líbila i část o básničkách, kde starší děti mohou vymýšlet rýmy na určitá slova.

Nejvíce času jsme však s našimi tříletými a ročními návštěvníky strávili v pohádkové herně, kde se všichni mohli pořádně vyřádit. Na pódiu je několik maňásků nejznámějších pohádkových postaviček. Ti odvážnější mohou zjistit, co se ukrývá v chřtánu vlka z Červené karkulky, ulovit prutem zlatou rybku, hodit Pinocchiovi na jeho dlouhý nos kroužek nebo se vyfotit s korunou na trůnu jako král a královna. 

V prostoru herny nechybí ani výtvarné potřeby.

ještě jednu stránku prosím

Některé další aktivity jsou třeba pro starší děti nebo jsme je nestihli absolvovat, plánujeme se do roztockého zámku na výstavu Ještě jednu stránku, prosím určitě ještě vrátit, protože se nám výstava moc líbila jak originálním interaktivním zpracováním, tak tématem, který je mi hodně blízký. Ve vitrínách jsme se Sabčou našly spoustu knížek, co máme doma a já našla i takové, které si pamatuji z vlastního dětství.

Za kolik? plné vstupné: 50,- Kč / zvýhodněné vstupné: 30,- Kč / rodinné vstupné: 130,- Kč

 

close

AHOJ!

Pokud nechceš zmeškat žádnou z novinek na našich stránkách, přihlas se k odběru newsletteru.

Nezapomeň zkontrolovat složku Hromadné nebo Spam.

Kliknutím souhlasíš se sdílením zadaných údajů pouze za účelem zasílání novinek a newsletteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top