fbpx

Hurá na vodu – Berounka s dětmi i těmi nejmenšími

berounka s dětmi

Kam zamířit s dětmi za dobrodružstvím, když se potřebujete zchladit, ale nechce se vám mačkat na koupališti? Vydejte se na vodu. Berounka je ideální řeka pro začátečníky i rodiny s dětmi.

My se vydáváme do Berouna, kde si v kempu vyzvedáváme naši kanoe a těšíme se, až naši malou cestovatelku seznámíme s další dobrodružnou aktivitou. Sjezd řeky doporučují od 5 let, ale myslím, že i mladší děti to mohou v pohodě zvládnout.

Celá naše trasa vede z Berouna přes Srbsko, Karlštejn do Zadní Třebaně, kde se lodě v kempu vrací. Trasa má asi 13 km, my jsme ji stihli hodně pozvolným tempem za 4,5 hodiny.

Cestou počítejte se 3 jezy. V době naší návštěvy byl vysoký stav vody – za Berounem se skoro nemuselo pádlovat, u Třebaně jsme naopak museli trochu zabrat.

berounka s dětmi

Tok řeky Berounky od Berouna vede malebným údolím, kterému dominují vysoké skalní štíty, bohatá vegetace podél řeky a pokud tuto trasu znáte s pěších výletů, je zajímavé se sem vydat a poznat tato místa zase z jiného úhlu.

Potkali jsme spoustu kachen, nutrie, nad lodí nám plachtily volavky, potkali jsme dva hady, šídla, a dva nádherné ledňáčky.

U Karlštejna před jezem plujete kolem Zooparku Karlštejn a naskytne se vám jedinečná podívaná, kdy vidíte na břehu řeky osly, velbloudy a kozy.

Restaurace v blízkosti řeky najdete přímo v Berouně, Srbsku nebo můžete vydržet až do kempu v Zadní Třebani.

Zpátky jsme se z Třebaně vraceli vlakem do Berouna na hlavní nádraží – odtud se můžete vydat pěšky do kempu nebo pokračovat vlakem na stanici Beroun – Závodí, odkud je to do kempu opravdu blízko.

berounka s dětmi

Půjčit si můžete plastové kanoe nebo nafukovací rafty, podle toho, kolik účastníků se vaší dobrodružné cesty zúčastní. Kánoe Roka, dvě pádla, tři vesty a barel nás celkem vyšly asi na 600 Kč.

Byla to naše první společná plavba a byli jsme všichni nadšení. Těšíme se, že se příští rok vydáme na vodu třeba i s naším malým Štěpánkem, který teď zůstal doma s babičkou. Během celé plavby bylo co pozorovat, příroda nám přichystala skvělé představení, během kterého jsme mohli pozorovat několik druhů zvířat v jejich přirozeném prostředí.

2 Komentáře

 1. Díky
  20. 7. 2020

  Skvělý tip na vodu s dětmi, díky!

  Odpovědět
  1. Rodina cestuje
   20. 7. 2020

   Děkujeme 🙂 Užijte si to!

   Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Scroll to top