fbpx

Expedice od Mindok – karty pro všechny zvídavé děti

mindok expedice

Pokud chodíte rádi na výlety do přírody a máte doma zvídavé děti, máme pro vás super tip. Při naší návštěvě v ekocentru DOTEK v Horním Maršově jsme narazili na skvělého pomocníka pro všechny výletníky. Jedná se o určovací karty Expedice od Mindok do přírody, obsahující spoustu zajímavých informací. Navíc se vejdou do batůžku každého výletníka, nezaberou moc místa, na kterých jsou představeny různé druhy zvířat, květin, ptáků – podle toho, jakou sadu si vyberete.

Karty jsou moc pěkně ilustrované, jsou oboustranné a schované v praktické krabičce, takže nehrozí, že byste je měli v batohu rozházené nebo se vám některé poztrácely.

Zakoupit je můžete přímo na stránkách Mindok, narazili jsme ně ně v několika ekocentrech nebo prodejnách s chytrými hračkami. Pokud se vám karty líbí, určitě nezůstanete u jedné sady a vaše sbírka se bude rozrůstat, stejně jako ta naše.

mindok expedice

My máme sady 50 našich lesních zvířat a 50 zvířat a rostlin potoků. V nabídce her Expedice jsou také karty pro milovníky vesmíru, dinosaurů a amatérských ornitologů. Mnohé z karet jistě využijete při své procházce do přírody a mohou děti zabavit i během cesty v autě nebo vlaku.

Líbí se mi barevné zpracování, kartičky obsahují praktické informace a ilustraci – u některých zvířecích jedinců jsou zde nakresleni samci a samice, pokud se barevně odlišují.

Díky všem informacím se hodí karty z edice Expedice pro malé i velké děti i pro dospělé. Menším dětem bude stačit si vyhledat druh podle obrázku, starší děti mohou s informacemi pracovat více. Na každé z nich je otázka týkající se daného druhu, s odpovědí na druhé straně.

Karty jsou k dispozici i ve slovenštině.

Podle výrobce jsou vhodné od 6 let, ale naše tříleťačka si prohlížela obrázky zvířat a pojmenovávala je. Před spaním jsme také četli základní informace o zvířatech, které jsou jednoduše napsané, že je naše Sabča pochopila. (Jen některá cizí nebo neznámá slova jsem vyměnila za synonyma.)

Rozhodně doporučuji prozkoumat stránky Mindoku, najdete tady spoustu společenských her, které děti i vás pobaví nejen během cest, ale i třeba za deštivých dnů. Moji bývalí prvostupňoví žáčci měli moc rádi vyprávění podle kostek Story Cubes, které jsou v mnoha různých tématech. Rozšiřují fantazii a slovní zásobu a při hře se můžete i dost nasmát. Zároveň nám od Mindok přišly i kartičky 50 veselých her na cesty, které pro vás v průběhu června a července otestujeme a dáme vědět, jak se nám líbí.

Pokud hledáte dárek pro zvídavé děti, budou tyto sady jistě dobrou volbou!

Máte tip na podobnou vychytávku na výlety s dětmi, budeme rádi, když nám napíšete do komentáře nebo do zprávy. Pokud vás zaujal článek, nebo víte, komu by se tento tip mohl hodit, budeme rádi za sdílení.

1 Komentář

  1. Kartičky
    30. 6. 2020

    Jsou krásné, využila bych je případně pro plánovaný oddíl v rámci Sokola, který budeme od září otevírat na venkovní dobrodružství a výlety s dětmi.

    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Scroll to top