fbpx

Stará Hospoda v Doubici je rájem pro děti

doubice stara hospoda
Při naší podzimní návštěvě Českého Švýcarska jsme se zastavili v malé vesnici Doubice, která leží na samém okraji národního parku. Obcí prochází hranice mezi CHKO Labské pískovce a Lužické hory.

V Doubici se nachází restaurace Stará Hospoda, ze které budou nadšené nejen děti, ale i jejich starší doprovod.

Vnitřek hospody je až po strop zaplněný sbírkami všemožných věcí – zbraní, hudebních nástrojů, zvonů různých velikostí, plechových tabulek apod. Pro někoho možná kýč, ale rozhodně to místo má atmosféru. Navíc výborně vaří!

My jsme měli problém naši malou Sabču dostat dovnitř na jídlo, protože v zahradě této restaurace naleznete pravý dětský ráj. Desítky vyřezávaných soch zvířat, pohádkových postaviček, autíčka, domečky, klouzačky. Tolik atrakcí, že by nestačilo ani celé odpoledne, abyste všechno vyzkoušeli a prohlédli pořádně.

doubice rodina cestuje

Na konci pozemku najdete zaparkovaná obrněná vojenská vozidla a kousek stranou stojí kamenný labyrint, kde s dětmi můžete potkat medvědy, čerty, krokodýla nebo víly. Všechny postavičky jsou taktéž vyřezané ze dřeva. Z labyrintu byla nadšená nejen Sabinka, která se dokázala protáhnout různými mezerami mezi kameny, ale i já, protože vytvořit takové kamenné bludiště jistě muselo dát hrozně moc práce.

Až své děti dostanete z tohoto kouzelného místa pryč, rozhodně se vydejte na procházku malebnou vesnicí. Ta je plná roztomilých roubených domků, na kterých můžete oči nechat a je zde neuvěřitelný klid. Právě ten zde asi vyhledával i nedávno zesnulý Karel Gott, jehož chalupa stojí právě v Doubici na kraji vesnice u lesa.

Pokud by se vám nepodařilo dostat své děti z areálu pryč, Stará Hospoda v Doubici poskytuje i ubytování a vy tak můžete využít další den k poznávání krás těchto končin.

My jsme byli nadšení jak z dobrého jídla, tak ze všech atrakcí, a určitě se sem plánujeme někdy vrátit.

Znáte podobný podnik, ze kterého jste byli vy nebo vaše děti nadšené? Napište nám do komentářů a inspirujte nás i ostatní. 🙂 Případně se podívejte na naše další tipy na výlety s dětmi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top