fbpx

Vlci na Šumavě – sledujte vlky v Srní v jejich výběhu

V polovině března jsme se vydali na Šumavu, trochu si odpočinout od ruchu velkoměsta. Počasí nám poslední zimní víkend moc nepřeje, ale abychom si užili alespoň nějaké zážitky ze Šumavy, vydáváme se do Srní, kde žije devítičlenná vlčí smečka ve svém výběhu.

Na parkovišti ukládáme Sabču do kočárku a vydáváme se kolem návštěvnického centra nahoru po vlčí stezce. Moc lidí tu v tomto nevlídném počasí není, přesto jich několik potkáváme. Cesta je místy opravdu prudká, a tak tlačíme kočárek oba dva. Naše malá už si zpívá svoji „písničku“, která signalizuje její brzké spaní. Přidáme do kroku, aby ta uličnice uvnitř usnula.

Během stoupání si můžete odpočinout na některé z mnoha laviček, které jistě budou v letní sezóně obsypány dětmi, které zde budou ukusovat ze svých svačinek v očekávání, kolik vlků nahoře ve výběhu uvidí. My pokračujeme dále a za chvíli už vidíme branku vedoucí k visuté lávce, která vede skrz celý výběh, a odkud je možné vlky pozorovat. Trochu tu fouká, oblékáme si kapuce a ještě víc se chumláme do bund. Jdeme vstříc vlkům.

Hned za vstupem na lávku stojí skupina lidí s dalekohledy a sleduje šelmy. Máme štěstí, pět pořádných kousků odpočívá nedaleko nás a my si je tak můžeme pořádně prohlédnout. Pán u vstupu nám půjčuje dalekohled, ale já raději pozoruji vlky jen svýma čtyřma očima.

Abychom se zahřáli, pokračujeme dále po lávce a máme oči na šťopkách, jestli uvidíme nějakého dalšího člena smečky. Ostatní vlci jsou však pro nás neviditelní a my aspoň obdivujeme jejich výběh. Líbí se nám, že vlci mají mnoho prostoru, kam se mohou před očima pozorovatelů schovat.

Za chvíli už celý areál zavírají, opouštíme výběh a scházíme kratší cestou k návštěvnickému centru, kde si ještě prohlídneme expozici o šelmách. Naše šelma v kočárku ještě spí, přendáme ji do sedačky a míříme dál. Byl to zajímavý zážitek a těším se, že se sem jednou vrátíme.

Naše další tipy na výlety za zvířátky najdete tady.

1 Komentář

  1. Ano, Tanec s vlky.

    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top