fbpx

Náš cestovatelský rok 2017 v kostce

Na konci roku se často bilancuje. Předcházející dva roky jsme vždy v prosinci rekapitulovali naše výlety.  Loňský rok budeme rekapitulovat nyní.

Jak někteří z vás asi vědí, rok 2017 byl pro nás zásadní z osobních důvodů (narození Sabinky a svatba). Podnikali jsme tedy spíše výlety po naší domovině a jednou se vydali na krátký výlet do zahraničí. Pojďte se s námi podívat, kam vedly naše kroky a kam jsme tlačili kočárek v roce 2017.

 

Špindlerův Mlýn

Naše poslední cesta před porodem vedla do Špindlerova Mlýna. Skvěle jsme si tam odpočinuli a užili si sladké nicnedělání, které bylo asi na dlouhou dobu poslední. 🙂

Zbiroh

Kousek od naší chalupy se nachází tento krásný zámek. O prázdninách jsme jej navštívili.

Karlovy Vary

Před svatbou jsme navštívili kolonádu v Karlových Varech. Sabča se teprve učí pózovat před foťákem. Za dva dny jsme zvládli navštívit všechna turistická lákadla, která Vary nabízejí.

Bydleli jsme v centru hned vedle hotelu Thermal a vykoledovali si pokutu za špatné parkování ve vnitrobloku. Se Sabinkou v ruce jsem pak šla ,,ukecávat“ na stanici pokutu a pan strážník byl skoro nešťastný, že si tu stokorunu ode mne musí vzít.

Mariánské Lázně

Krásné lázeňské město, které je klidnější než sousední Karlovy Vary. Prošli jsme se večer po kolonádě a druhý den ráno se vydali po stopách pramenů.

Salajna

Jedinečné místo naší jedinečné svatby . Už teď se nemůžu dočkat, až se tam (snad ještě tento rok) vrátíme a vše si připomeneme. Jen bez stresu a svatebních hostů.

Podještědí

V říjnu jsme se vydali na prodloužený víkend pod Ještěd. Krásný penzion Sucháč, ve kterém jsme byli ubytovaní, má okolí přímo ideální k procházkám. Můžete se vydat k pramenům řeky Ploučnice nebo do Lázní Kundratice. Byl to pohodový a příjemný víkend v malebném prostředí. Sem se letos taky chceme vrátit.

Nižbor

Zastávka Nižbor je restaurace předělaná ze staré železniční zastávky. Výborně tu vaří a samotná zastávka je krásné místo s úžasnou atmosférou. Jednu dobu jí hrozilo zavření a já se každý rok se strachem koukám na web, zda mají ještě otevřeno. Zajeďte tam a přesvědčte se o jedinečné atmosféře a výborné kuchyni.

Řím

Všechny cesty prý vedou do Říma a proto také první zahraniční cesta s naší malou holčičkou vedla v listopadu právě sem. Příjemné počasí spolu s menším množstvím turistů, skvělým hotelem hned u železniční stanice Termini –  to byla skvělá kombinace pro víkendový výlet.

 

close

AHOJ!

Pokud nechceš zmeškat žádnou z novinek na našich stránkách, přihlas se k odběru newsletteru.

Kliknutím souhlasíš se sdílením zadaných údajů pouze za účelem zasílání novinek a newsletteru.

2 Komentáře

 1. Zuzka
  26. 3. 2018

  Ahojte,
  můžu se zeptat, jakým dopravním prostředkem jste do Říma cestovali a na kolik cca vás ta cesta přišla? díky Zuzka

  Odpovědět
  1. sylvavojtiskova
   26. 3. 2018

   Ahoj Zuzko, do Říma jsme letěli s Ryanair na letiště Ciampino. Letenky nás vyšly v akci pro celou rodinu na 2800 Kč. Hezký den. Sylva

   Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top