fbpx

Hore Abbey – místo, kde jsem nechala své srdce

Během našeho krátkého roadtripu po Irsku jsme narazili na spoustu úžasných míst. Jen tak si jedete a najednou na vás vykoukne hrad, starobylá zřícenina, kamenný most, stádo oveček.

Ujeli jsme během víkendu asi 800 km a poznali rozmanitost této země. Na sklonku dne jsme dorazili k městu Cashel, na kopci zde ční krásný hrad. Místo, které mi zde očarovalo, najdete ale o pár stovek metrů níže. Ruiny Hore Abbey, opatství založeného v polovině 13. století.

 

Den už se schyluje ke svému konci, slunce zapadá. Procházím pozůstatky majestátního opatství Hore Abbey a nemůžu se nabažit mystické atmosféry, kterou je toto místo prosyceno. Na obvodových zdech jsou jasně patrné díry po trámech, v hlavní lodi stojí veliký kamenný oltář, otvory oken a dveří jsou tu zachovány ve své gotické nádheře. Na přilehlém hřbitově lze na zarostlých náhrobcích číst jména dávno zesnulých.

Na prahu do zákristie se můžeme dotknout vyhloubeného důlku po pantech dveří, které oddělovaly místa určená jen vyvoleným. Genia loci dokreslují hejna havranů, která si toto úžasné místo vybrali jako své útočiště, a naše kroky je probouzí ze strnulosti.

Stojím uprostřed té nádhery a cítím hluboký pocit štěstí. Jsem na jednom z nejúžasnějších míst, jaké jsem kdy navštívila, s tím nejlepším parťákem na světě, a moc si to užívám.

 

 

 

1 Komentář

  1. […] Po krátké zastávce ve Zlaté vesničce přijíždíme k městečku Rock of Cashel. Na kopci se tu tyčí krásný starobylý hrad. Den už se chýlí ke svému konci a zapadající slunce dokresluje úžasnou atmosféru tohoto místa. Na dohled od hradu dohlédneme na Hore Abbey – zříceninu  opatství ze 13. století. O tomto mystickém místě píšeme zde. […]

    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top