fbpx

Belgické klenoty – města Bruggy a Gent

Mrazivý lednový víkend patřil návratu do historických kulis středověkých center obchodu. Cenově dostupné letenky z Prahy do belgického Charleroi nás přivedly k myšlence vydat se vstříc unikátnímu skanzenu nesoucímu jména Gent a Bruggy.

DSC_2349

Nejprve trocha historické osvěty. Tato dvě belgická města byla pro svoji polohu již od raného středověku centrem mezinárodního obchodu. Sem se z pobřeží po umělých kanálech po staletí dopravovalo a směňovalo zboží z celého světa. Koření, látky, drahé kameny a především daně z nich plnily městské pokladnice.

DSC_2338

To vše až do doby, než byl kanál spojující města s mořem zanesen nánosy písku a naplavenin a doby hojnosti a bohatství vystřídala chudoba a ekonomický útlum. A právě  díky tomu se dnes můžeme procházet městem, které si i po stovkách let zachovalo svoji autentickou tvář a v každé ač sebevíce zapomenuté uličce se z vás při troše fantazie stává ve svitu lucerny středověký měšťan, obchodník, lapka či šlechtic.

DSC_2356

Jednoduše řečeno to, co svým návštěvníkům nabízí skvostné Staroměstské náměstí v centru Prahy, tedy štíty renesančních domů a paláců i gotický Dům u kamenného zvonu, vám nabídnou belgické Bruggy a Gent stonásobně. A není divu, že ve spojení s důmyslnou sítí kanálů a mostů, tajemných zákoutí, soch a nebe se dotýkajících věží kostelů se prvnímu jmenovanému přezdívá Benátky severu. A že je to nanejvýš příkladný pseudonym jsme se v během dvou dnů strávených v těchto necelých 50 km od sebe vzdálených městech přesvědčili sami.

DSC_2395

Zkuste to také, příznivé ceny přímých letů z Prahy do Charleroi (Brusel-jih) k tomu přímo vybízí. A pokud pořád váháte, pusťte si film V Bruggách, který vám  město představí v celé své autentičnosti a starobylé kráse.

Úchvatný Gent 

Procházka po nočních Bruggách

Bruggy ve dne

close

AHOJ!

Pokud nechceš zmeškat žádnou z novinek na našich stránkách, přihlas se k odběru newsletteru.

Kliknutím souhlasíš se sdílením zadaných údajů pouze za účelem zasílání novinek a newsletteru.

2 Komentáře

 1. Eva
  9. 2. 2016

  Velmi působivé fotky, krásné domy, úzké křivolaké uličky, až tajemné, ze kterých čiší historie a dávné příběhy. Melancholické kanály…. Moc a moc se mi to líbilo a oslovilo mě to. Díky za tip.

  Odpovědět
 2. Mladí v trapu
  9. 2. 2016

  Děkujeme 🙂

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top