fbpx

Poznáváme Poznaň

Září jsme přivítali v polské Poznani.

Byla to letos naše třetí cesta do sousedního Polska, které jsme si oblíbili. Jsou zde milí lidé a krásná města. 

V Poznani jsme bydleli u couchsurferky Agnieszky, která nás pohostila u sebe doma a dělala nám milou společnost.

Ráno jsme se vydali na hlavní náměstí, kde se zrovna konala slavnost. Dorazili jsme včas na podívanou na radnici, kde jsme viděli jednu z turistických atrakcí města- dva kozlíky. 

Dle legendy kuchař, který připravoval jídlo na slavnost pro vojvody spálil pečeného jelena. Byl zoufalý a snažil se situaci zachránit, tak ukradl dvě kozy na nedaleké louce. Kozy mu však utekly do věže, kde se začaly trkat a zaujaly pozornost kolemjdoucích. Kuchařovi vrchnost prohřešek odpustila a na památku byly na věž instalovány dvě mechanické kozy. 

Po představení jsme pokračovali v poznávání města. Rynek stary je hlavní poznaňské náměstí plné barev. Je zde bezpočet obchodů a restaurací, které jsou v končícím létě plné k prasknutí.

Samostatnou kapitolou je pak noční život v centru města, které se se soumrakem zaplní lidmi a bujarý život pokračuje až do brzkého rána.

Dál nás nohy zanesly na Tumský ostrov, nejstarší část Poznaně, kde jsme obdivovali katedrálu sv. Petra a Pavla. Tam se právě konala svatba, na kterou jsme se, nepozváni, na chvíli vetřeli.

Na Tumském ostrově také můžeme najít interaktivní centrum poznání Brama Poznania Poznaň, které se nachází v moderní budově. Návštěvu tohoto centra jsme si nechali napříště. 

Po náročném dni jsme si v centru odpočinuli u krásné skleněné fontány na náměstí Svobody.

Poznaň se nám moc líbila a už se těšíme na naši další návštěvu této milé země s příjemnými lidmi, našemu národu tak blízkými. 

close

AHOJ!

Pokud nechceš zmeškat žádnou z novinek na našich stránkách, přihlas se k odběru newsletteru.

Kliknutím souhlasíš se sdílením zadaných údajů pouze za účelem zasílání novinek a newsletteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top