fbpx

Navštivte s námi Obří akvárium v Hradci Králové

akvárium
Jsou dny, kdy by člověk nejraději zůstal v posteli s hrnkem teplého čaje a přes okno pozoroval zimní rozmary počasí. Pozvání na oslavu narozenin se ale neodmítá, a tak jsme v studeném dešti vyrazili směr Pardubice. A abychom cestou i něco viděli, zastavili jsme se v Hradci, kde mají takovou malou Amazonku!
Míříme do Hradce Králové do Obřího akvária, údajně největšího sladkovodního akvária u nás, plného ryb z Jižní a Střední Ameriky.

Expozice má celkem tři části a všechny jsou doprovázeny odborným výkladem. V první místnosti můžete obdivovat lebky exotických ryb a na stěnách tropické druhy motýlů.

Obří akvárium v Hradci Králové

Dále vás prohlídka zavede po schodech nahoru na lávku v deštném pralese, odkud můžete pozorovat stovky velkých i malých ryb pod vámi a obdivovat krásu rostlin. Pocit skutečného pralesa dokreslí i tropický déšť nebo mlha.

Obří akvárium v Hradci Králové

Po schodech sejdete dolů na dno akvária. Procházíte tunelem a pozorujete tichou krásu místních obyvatel, kteří tu klidně proplouvají všude kolem vás. V akváriu žije kolem 500 sladkovodních ryb různých velikostí. Ty největší dosahují délky až 100 cm. Na stěnách jsou instalované popisky s jednotlivými druhy a pro nejmenší návštěvníky jsou zde připravené schůdky, aby mohli pozorovat ryby opravdu zblízka.

Obří akvárium v Hradci Králové

Poslední místnost, kterou rozhodně s dětmi nemůžete vynechat, je prodejna suvenýrů, kde si na své přijde snad každé dítě lačnící po plyšové rybě nebo jiné hračce. A pokud je vám líto, že nemůžete doma mít podvodní tunel s exotickými rybami, v obchodě si můžete koupit alespoň rybku do vašeho akvária.

Obří akvárium v Hradci Králové

Naštěstí naše malá cestovatelka ještě nepodlehla kouzlu nakupování suvenýrů (a doufám, že to ještě nějaký čas vydrží), přesto se jí nejvíce líbilo právě v obchodě, kde pozorovala v akváriích desítky drobných rybiček.

Obří akvárium v Hradci Králové

Závěrem

Možná poněkud vyšší vstupné, rozhodně ale nevšední zážitek, který byste při pohledu na dům, ve kterém se malá Amazonka skrývá, rozhodně nečekali. Pokud jste navštívili některá z velkých světových akvárií nebo přímo veletoky Jižní Ameriky, asi vás tu nic nepřekvapí, na druhou stranu pro člověka, pro kterého jsou exotické dálky nedostupné, je to skvělá příležitost, jak se na chvíli ocitnout ve vlhku a přítmí pralesa.

Vstupné

dospělí 120 Kč, děti do 3 let zdarma a 3-15 let 80 Kč.

Otevírací dobu najdete zde.

 

Naše další tipy na výlety s dětmi po Čechách naleznete v našem archivu.

2 Comments

 1. Katka
  Únor 9, 2019

  Něco podobnýho je i v pražský Botanický zahradě v tom skleníku Fata Morgana. Tak případně tip na další výlet 🙂 Katka

  Odpovědět
  1. Rodina cestuje
   Únor 9, 2019

   Super, děkujeme za tip. Tam jsme byli kdysi na noční prohlídce a taky to bylo super.
   Sylva 🙂

   Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top