Litva

Na začátku července 2013 jsem se díky jedné evropské organizaci dostala do země, které mi do té doby byla neznámá, do Litvy. Místní organizace pořádala projekt týkající se Graffiti a Urban Art a programu se účastnilo 35 lidí ze 7 evropských zemí.

Odjížděla jsem plna očekávání, s pětičlennou skupinou z Čech. Jeli jsme vlakem z hlavního nádraží z Prahy, cesta byla dlouhá a jediné město na naší pouti, které jsem znala, byla Varšava.

995404_10200165333071421_2103080399_n

Naším cílovým místem bylo městečko Zarasai, nacházející se u hranic s Lotyšskem.

Příroda Litvy, nádherná jezera a atmosféra této krásné země mě učarovaly. Počasí nám přálo, každý den jsme se mohli koupat v čistých vodách místních jezer, a užívat si léta…

Po večerech jsme chodili do místního baru, kde se scházeli místní mladí, a byli k nám, cizincům, velmi přátelští. Bar měl sezení i na plovoucí terase, kde o víkendu hrála hudba, a mohli jsme tančit. Na jezeře byl osvětlený vodotrysk, který dokresloval skvělou atmosféru.

 

Během týdne jsme se podívali také do hlavního města Litvy, do Vilniusu. Město to je opravdu krásné, můžete zde vidět spoustu pamětihodností. Nejvíc mě zde ale zaujala stěna, na které byla umístěna různá výtvarná dílka. Byla to taková malá galerie na stěně.

File0412

Jak jsem zmínila, náš projekt se týkal Graffiti. Já, jakožto pasivní obdivovatel tohoto umění, jsem se naučila spoustu zajímavých věcí a dokonce jsme ve skupině vytvořili naše společné dílo, na které jsme byli všichni patřičně hrdí.

Jsem moc ráda, že jsem se mohla do této země podívat a na chvíli nasát její atmosféru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top